بازی و کنسول

پلی‌استیشن جدید در راه است

مایکروسافت چندی پیش ارسال اولین نسخه‌های ایکس‌باکس اسکورپیو را برای افرادی که آن را پیش‌خرید کرده بودند آغاز کرده است و در همین راستا نیز روز گذشته سونی هم برای جانماندن از قافله، دعوت‌نامه‌های مراسم معرفی نسخه ارتقا یافته پلی‌استیشن ۴ را برای اهالی رسانه در نیویورک ارسال کرد.

سونی از برگزاری مراسم ویژه پلی‌استیشن در ۱۷ شهریورماه خبر داده است.بر این اساس انتظار می‌رود شرکت ژاپنی علاوه بر معرفی قابلیت‌های جدید پلی‌استیشن نئو نسبت به نسل قبلی، نقشه حرکت خود در مسیر کنسول‌های بازار طی سال آینده را هم برای حضّار ترسیم کند.

البته طبق اعلام مدیر بخش بازی‌های رایانه‌ای سونی، این شرکت برنامه‌ای در جهت ساخت بازی‌های اختصاصی برای پلی‌استیشن نئو نداشته و این کنسول به طور کامل از بازی‌های پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد.

این نکته را در نظر داشته باشید که پلی‌استیشن نئو را نمی‌توان نسل جدید کنسول بازی سونی قلمداد کرد، زیرا این دستگاه تنها به قابلیت‌هایی از قبیل پشتیبانی از نمایشگرهای ۴K و  هشت هسته‌ی پردازشی جگوار با فرکانس کاری ۲.۱ گیگاهرتز مجهز شده است. البته اگر شایعات از پیش درز کرده به حقیقت بپیوندند، در مراسم ۱۷ شهریور این شرکت سرانجام شاهد ارائه هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن VR خواهیم بود.

منبع : theverge

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا