موبایل

هر آنچه که باید در مورد دوربین آیفون ۷ بدانید!

کنفرانس اپل که چند روز پیش برگزار شد ،شاهد معرفی دیوایس های جدید این شرکت به همراه قابلیت های فوق العاده آن بودیم.در این مقاله تمامی قابلیت ها و ویژگی های جدی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس را مورد بررسی قرار می دهیم.

در این کنفرانی دو مدل آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس معرفی شد. دوربین آیفون ۷  و آیفون ۷پلاس هر دو از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی بهره مند هستد اما نکته قابل توجه این می باشد که اپل در کنفرانس از جزئیات این سنسور صحبتی به میان نیاورد.رزولوشن آیفون ۷ نسبت به نسل  قبل تغییری نگرده است اما این نسل از آیفون از لرزشگیر اپتیکال بهره برده است.لرزش گیر اپتیکال امکان ثبت تصاویر شارپ‌تر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به این مسئله هم باید اشاره کرد که  دیافراگم لنز دوربین آیفون ۷ برابر F/1.8 است در حالی که نسل‌های قبل از دیافراگام F/2.2 بهره می‌بردند. دیافراگرام به کار برده شده در آیفون ۷ تا ۵۰ درصد نور بیشتر ی را به سمت لنز می تاباند.در آیفون ۷ از چهار LED استفاده شده است که در مقایسه با نسل قبل بیشتر است.این دوربین با اطلاعاتی که از محیط کسب می کند میتواند شدت نور را تنظیم کند.

camera-h1-jpg

 این در حالی است که اپل قابلیت های خیلی بیشتری را برای آیفون ۷ پلاس در نظر گرفته است که با وجود این قابلیت ها ممکن است فروش این مدل بیشتر از مدل ۴٫۷ اینچی باشد. این گوشی از وجود دو دوربین با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی اما با لنزهای متفاوت بهره می‌برد، بطوریکه دوربین اصلی مجهز به لنز عریض و دوربین دوم مجهز به یک لنز تله فوتو است. اپل برای اولین بار در آیفون ۷ پلاس از لنز تله فوتویی در دوربین دوم با دیافراگم F/2.8 استفاده کرده که می‌توان از آن برای زوم اپتیکال دو برابری در فاصله‌ی کانونی ۵۶ میلی متری استفاده کرد.

در دوربین های گران قیمت DSLR  قابلیتی با نام بوکه  وجود دارد که اپل این بار این قابلیت را در مدل آیفون ۷ پلاس خود به کار برده است.این قابلیت را می‌توان در حالت Portrait در اپلیکیشن دوربین آیفون ۷ پلاس مورد استفاده قرار داد.

از آنجایی که بازار سلفی بین تمامی کاربران بسیار داغ است ،اپل قابلیت هایی را برای عکس های سلفی هم در نظر گرفته است. اپل در دوربین سلفی نیز تغییراتی را ایجاد کرده و از یک سنسور جدید ۷ مگاپیکسلی در دوربین پنل جلو استفاده کرده است.

camera-list-11

منبع:phonearena

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا