آموزش

چگونگه ارورهای گوگل پلی استور را برطرف کنیم

شاید تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید یک اپلیکیشن خیلی جالب را از گوگل پلی استور دانلود کنید اما مدام با خطا های مختلف رو برو شوید؟ بله، همانطور که همه شما تجربه کرده اید پیام ارور دانلود برنامه از Google Play Store هر از چندگاهی اتفاق می افتد و همیشه هم آزار دهنده هستند. اما قرار است چند تا از مهم ترین و شایع ترین خطا ها و راه های برطرف کردن آن ها را برای شما عزیزان ذکر کنیم. بعضی از این راه حل ها خیلی مفید هستند و در صورت بروز هر گونه مشکل دیگری در گوگل پلی استور هم می توان از آن ها استفاده کرد. شما هم در ادامه می توانید اگر تجربه ایی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

خطا در پردازش خرید گوگل پلی استور (Error Processing Purchase)

مشکل

خطای پردازش خرید در گوگل پلی زمانی اتفاق می افتد که شما در حال دانلود اپلیکیشن هستید. لازم به ذکر است که این مشکل با دانلود دوباره برطرف نمی شود و شما حتما باید برای برطرف کردن این ارور به تنظیمات بروید.

راه حل

بهتر است بدانید که این مشکل از طرف کاربران نیست و خطا از طریق گوگل پلی صورت گرفته است و ما امیدواریم که این مشکل را برطرف کند. اما تا زمانی که گوگل پلی این مشکل را برطرف می کند شما می توانید با مراحل زیر این خطا را برطرف کنید:

  1. به تنظیمات بروید.
  2. بر روی Apps یا Applications Manager کلیک کنید (توجه کنید نام ها در دیوایس های مختلف متفاوت است)
  3. حالا در این بخش Google Services را پیدا کنید.
  4. در این بخش گزینه Clear data یا پاک کردن اطلاعات را انتخاب و OK کنید.

اگر پس از انجام این مراحل همچنان مشکل شما برطرف نشد از طریق کامپیوتر شخصی خود به سایت گوگل پلی استور بروید و برنامه ایی که این مشکل رو برای شما ایجاد کرده در کامپیوتر باز کنید. پس از انجام این کار حتما باید مشکل شما در دیوایس برطرف شده باشد.

 Google play Stor

ارور ۱۹۴ گوگل پلی استور

مشکل

این خطا زمانی اتفاق می افتد که کاربر در حال تلاش برای دانلود بازی یا برنامه از گوگل پلی استور است.

راه حل

یکی از راه حل های این مشکل حذف کردن حافظه پنهان یا همان cache از بخش خدمات گوگل پلی استور است.

  1. به ستینگز یا تنظیمات بروید و بر روی Apps یا Application Manager کلیک کنید.
  2. حالا گزینه Google Play Store app را پیدا کنید.
  3. جزئیات برنامه را باز کنید و بر روز گزینه Force stop یا توقف اجباری کلیک کنید.
  4. سپس بر روی گزینه Clear data یا حذف اطلاعات کلیک کنید.

حالا همه این مراحل را در بخش Google Play Services هم اجرا کنید و سپس اقدام به دانلود برنامه مورد نظر خود کنید. اگر باز هم مشکل شما برطرف نشد اصلا نگران نباشید. چرا که بلافاصله با آمدن نسخه جدید گوگل پلی استور حتما این مشکل برطرف خواهد شد. فقط در حال به روزرسانی این برنامه مطمئن شوید که جدیدترین نسخه گوگل پلی استور APK را دانلود کرده اید.

google-play-store

خطای ۴۹۵ گوگل پلی استور

مشکل

مشکل در دانلود یا به روز رسانی از Play Store

راه حل

از طریق رفتن به تنظیمات و مراحل Apps > All > Google Play Store > Clear data اطلاعات گوگل پلی استور خود را حذف کنید. اطلاعات را از Google Services Framework هم حذف کنید. (توجه داشته باشید که این عملیات مثل تنظیم مجدد کارخانه عمل می کند و شما باید دوباره ID گوگل خود را دوباره وارد کنید.)

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. گوشی خود را یکبار ریبوت (خاموش و روشن) کنید و دوباره حساب کاربری گوگل خود را از طریق Settings > Accounts > Add Account > Google Account وارد کنید.

خطای ۹۴۱ گوگل پلی استور

مشکل

قطع شدن به روزرسانی

راه حل

به تنظیمات یا  Settings بروید و سپس Apps > All > Google Play Store و بر روی گزینه حذف کردن حافظه پنهان یا Clear cache و Clear data کلیک کنید. کمی پائین تر مدیریت دانلود یا Download Manager را پیدا کنید و در این بخش هم اطلاعات یا Clear data را حذف کنید. حالا دوباره برنامه خود را به روزرسانی کنید. می توانید برای انجام این عملیات از تصویر زیر کمک بگیرید.

Google-Play-Store-app-info

خطای RH 01 گوگل پلی استور

مشکل

خطا در بازیابی اطلاعات از سرور

راه حل اول

به تنظیمات بروید سپس Apps > All > Google Play Store و بر روی دو گزینه حذف اطلاعات  Clear data و حذف حافظه پنهان Clear cache کلیک کنید. همین کار را در بخش خدمات گوگل پلی استور Google Services Framework هم انجام دهید.

راه حل دوم

یکبار حساب کاربری Gmail خود را حذف کنید و دوباره آن را وارد کنید. گوشی خود را ریستارت کنید و سپس دوباره حساب کاربری خود را وارد کنید.

خطای rpc:s-5:aec-0 گوگل پلی استور

مشکل

خطا در بازیابی اطلاعات از سرور

راه حل

به تنظیمات بروید و سپس با رفتن به Apps > All > Google Play Store حافظه پنهان را پاک کنید و به روز رسانی ها را حذف کنید. همین کار را برای بخش های Download Manager و Google Services Framework هم انجام دهید.

خطای ۵۰۴ Google Play Store

مشکل

برنامه به خاطر وجود خطا دانلود نمی شود.

راه حل اول

طبق معمول به تنظیمات بروید و سپس با رفتن به Apps > All > Google Play Store حافظه پنهان را پاک کنید و به روز رسانی ها را حذف کنید. همین کار را برای بخش های Download Manager و Google Services Framework هم انجام دهید.

راه حل دوم

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید.

خطای ۵۰۵ گوگل پلی استور

مشکل

دو یا چند برنامه با مجوز های تکراری.

راه حل

شما باید برنامه هایی که دارای مجوز یکسان (با برنامه ای قصد نصب آنرا دارید)هستند را پیدا کنید و برنامه ایی که مشکل ایجاد کرده است را حذف کنید. برای انجام این کار لازم است فایل APK ای را می خواهید آن را نصب کنید با ابزاری مثل لاکی پچر یکبار بکاپ و سپس رستور کنید این ابزار به شما این امکان را می دهد تا از طریق یک پنجره برنامه ایی که موجب اختلال شده است را پیدا و آن را حذف کنید.

ارور ۴۹۱ گوگل پلی استور

مشکل

دانلود و به روز رسانی غیرممکن است

راه حل

حساب کاربری خود در گوگل را با رفتن به تنظیمات سپس Accounts و Google حذف کنید. در این بخش گزینه حذف کردن یا Remove account را انتخاب کنید. سپس گوشی خود را ریبوت کنید و دوباره حساب کاربری گوگل خود را وارد کنید. حالا با رفتن به تنظیمات و بعد از آن Apps بر روی گزینه Google Services کلیک کنید و اطلاعات را پاک کنید و در نهایت بر روی گزینه حذف اجباری یا Force stop کلیک کنید.

recovery

گوگل پلی استور ارور ۴۹۸

مشکل

وقفه در دانلود از فروشگاه Google Play

راه حل

قطعا دلیل این مشکل این است که حافظه پنهان گوشی شما پر شده است و شما باید برنامه های غیر ضروری و فایل های اضافی خود را حذف کنید. در حالت ریکاوری گوشی خود را به وسیله دکمه کاهش صدا، دکمه پاور و (دکمه هوم برای گوشی های سامسونگ) ریستارت کنید.

این حالت چند گزینه بیشتر را فراهم می کند و شما می توانید به وسیله دکمه تنظیم صدا و انتخاب حافظه پنهان به وسیله دکمه هوم، آن را حذف کنید.

خطای ۹۱۹ گوگل پلی

مشکل

برنامه دانلود می شود اما بعد از دانلود برنامه اجرا نمی شود.

راه حل

در چنین شرایطی در جریان باشید که در سیستم اندروید شما فضای کافی برای اجرای برنامه نیست. بنابراین لازم است تا برنامه های غیر ضروری و اضافی خود مثل موزیک، ویدئو و برنامه های سنگین را پاک کنید.

androidpit-play-store-errors-clear-data-cache-w628

خطای گوگل پلی استور ارور ۴۱۳

مشکل

دانلود برنامه و به روز رسانی غیر ممکن است. اگر شما از  proxy استفاده می کنید به یاد داشته باشید که استفاده از پروکسی مشکلات زیادی را در بهره برداری از Google Play Store ایجاد می کند.

راه حل

در بخش تنظیمات Apps را پیدا کنید در این بخش بر روی گزینه Google Services را باز کنید و اطلاعات را پاک کنید و برنامه را Force stop کنید. همین کار را با Google Play Store هم انجام دهید و فایل های cache را از مرورگر خود حذف کنید.

ارور ۹۲۱ گوگل پلی استور

مشکل

نمیتوانید یک برنامه را دانلود کنید.

راه حل

ابتدا تلاش کید تا حافظه پنهان یاهمان cache را از برنامه گوگل پلی استور پاک کنید. اگر این روش موثر نبود، اطلاعات برنامه پلی استور را پاک کنید. اما در نظر داشته باشید که تنظیمات شما هم در این بخش حذف خواهد شد و حساب کاربری گوگل شما هم حذف می شود که پس از ریبوت گوشی و راه اندازی مجدد آن می توانید دوباره این حساب کاربری را وارد کنید.

androidpit-google-play-error-remove-account-w628

فایل های نامعتبر Package File Invalid

مشکل

خطای پلی استور

راه حل اول

با طی مراحل Settings > Apps > All برنامه ایی که برای شما ایجاد مشکل کرده است را انتخاب کنید و سپس در این محل حافظه پنهان و اطلاعات آن را حذف کنید. دوباره گوگل پلی را باز کنید.

راه حل دوم

برنامه مورد نظر خود را از طریق سایت گوگل پلی استور نصب کنید.

راه حل سوم

وای فای را غیر فعال کنید یا برنامه را با استفاده از دیتای خود دیوایس به روزرسانی کنید.

راه حل چهارم

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و cache به همراه data را حذف کنید.

راه حل پنجم

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. دیوایس را ریستارت کنید و دوباره حساب کاربری خود را در آن وارد کنید.

خطای ۴۰۳ گوگل پلی استور

مشکل

دانلود و درخواست دانلود ممنوع است.این اتفاق زمانی می افتد که دو حساب کاربری گوگل در یک دیوایس استفاده می شود.

راه حل

به گوگل پلی استور بروید و حساب کاربری خود را تصحیح کنید.

روش دوم

بارفتن به بخش تنظیمات و سپس انتخاب Wireless and Networks و باز کردن Mobile Network پراکسی گوشی خود را حذف کنید.در این بخش APN که مخفف Access Point Name است را برای پاک کردن Proxy انتخاب کنید. شما می توانید دوباره این برنامه را بازگردانید.

androidpit-google-play-store-errors-mobile-netoworks-w628

راه حل سوم

یکی دیگر از راه حل ها می تواند پاک کردن تاریخچه جست و جو یا همان هیستوری شما در Play Store باشد. شما می توانید از طریق رفتن به پلی استور و باز کردن بخش تنظیمات هیستوری را پاک کنید.

راه حل چهارم

یک حساب کاربری گوگل جدید را برای پلی استور امتحان کنید. برای انجام این کار ابتدا به گوگل پلی بروید و منو را باز کنید. سپس Accounts را انتخاب کنید و New Gmail account را انتخاب کنید. سپس برنامه را نصب کنید.

خطای ۹۲۳ گوگل پلی استور

مشکل

دانلود غیر ممکن است. خطا در هنگام همگام سازی حساب کاربری گوگل یا نبود فضای کافی برای حافظه پنهان.

راه حل

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید و هر برنامه به درد نخور و غیر ضروری که دارید و فضا اشغال کرده است را حذف کنید. سپس، دیوایس خود را در حالت ریکاوری ریبوت کنید. حافظه پنهان یا cache را حذف کنید و اصلا نگران نباشید زیرا اطلاعات شخصی شما حذف نخواهد شد. حالا می توانید دوباره حساب کاربری خود را وارد کنید.

androidpit-galaxy-s3-recovery-boot-loader-2-w628

خطای ۴۹۲ گوگل پلی استور

مشکل

نصب یک برنامه به خاطر حافظه پنهان Dalvik غیر ممکن است.

راه حل

در بخش تنظیمات Apps را پیدا کنید در این قسمت خدمات گوگل را پیدا کنید. در این بخش اطلاعات را حذف کنید و برنامه را Force stop کنید. مشابه همین عملیات را در Google Play Store app هم انجام دهید.

نکته: اگر همچنان مشکل شما برطرف نشد حافظه پنهان یا Dalvik cache را پاک کنید. برای انجام دادن این کار اگر گوشی شما روت شده است باید در حالت ریکاوری حافظه پنهان را پاک کنید. راه حل دیگر این است که یا کل اطلاعات را پاک کنید و یا گوشی را تنظیم مجدد کارخانه کنید. اما توجه داشته باشید که قبل از ریست فکتوری از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ارور ۱۰۱ گوگل پلی استور

مشکل

نمی توان برنامه جدیدی دانلود کرد چون برنامه های زیادی از قبل نصب شده است.

راه حل

برنامه های قدیمی و به درد نخور خود را حذف کنید.

خطای ۴۸۱ گوگل پلی استور

مشکل

خطا در حساب کاربری گوگل پلی استور

راه حل

حساب کاربری خود را حذف کنید و با یک اکانت جایگزین وارد پلی استور شوید.

ارور ۹۲۷ Google Play Store

مشکل

دانلود برنامه به علت به روز رسانی پلی استور غیرممکن است.

راه حل

چند دقیقه صبرکنید تا برنامه Google Play Store به روز رسانی شود. اگر این مشکل باز هم برطرف نشد به تنظیمات بروید. بر روی Apps کلیک کنید و در بخش Google Services اطلاعات را حذف کنید و برنامه را توقف اجباری یا Force stop کنید. همین کار را با اپلیکیشن گوگل پلی استور هم انجام دهید.

حتما شما متوجه شدید که تنها چند راه حل برای برطرف کردن مشکلات گوگل پلی استور وجود دارد و اگر به خطاهای دیگری در این برنامه برخورد کردید می توانید با استفاده از همین روش های آن ها را برطرف کنید. اما در زمینه حذف کردن دیتا و ریست فکتوری خیلی دقت داشته باشید چرا که انجام این دو عملیات موجب می شود تا اطلاعات شخصی شما مثل تصاویر، فایل ها و کانتکت های شما حذف شود. بنابراین قبل از انجام چنین عملیاتی ابتدا از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

androidpit-google-play-errors-factory-reset-w628

خطای ۹۱۱ گوگل پلی استور

مشکل

نمی توانید یک برنامه را دانلود کنید.

راه حل اول

به تنظیمات بروید و Apps را باز کنید و در این بخش بر روی گزینه Google Services کلیک کنید. دیتا را حذف کنید.

راه حل دوم

اگر شما به وای فای متصل هستید از ورود خود به سایت اطمینان حاصل کنید.

راه حل سوم

یک شبکه دیگر وای فای را امتحان کنید.

راه حل چهارم

از وای فای برروی سرویس اینترنت موبایل سوئیچ کنید. این کار را در صورتی انجام دهید که استفاده از دیتای گوشی برای شما مشکلی نداشته باشد.

خطای ۹۲۰ گوگل پلی استور

مشکل

نمی توانید یک برنامه را دانلود کنید.

راه حل اول

وای فای را روشن و خاموش کنید و سپس دوباره برای دانلود برنامه یا به روزرسانی آن اقدام کنید.

راه حل دوم

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید و دیوایس خود را ریستارت کنید. سپس حساب کاربری خود را از طریق تنظیمات وارد کنید. اگر نشد از یک حساب کاربری جایگزین استفاده کنید.

راه حل سوم

با رفتن به Settings > Apps > All > Google Play Store هر دو بخش data و cache را پاک کنید و به روزرسانی ها را هم حذف کنید. حالا دیوایس خود را ریستارت کنید و گوگل پلی را باز کرده و دوباره اقدام به دانلود برنامه کنید.

wi-fi-error-fix-w782

خطای ۲۴ گوگل پلی استور

مشکل

ناشناخته

راه حل

شما در این بخش برای برطرف کردن مشکل نیاز به مدیریت روت دارید. اگر root manager دارید به دیتا/data بروید. در این بخش نام برنامه ایی که دانلود از گوگل پلی استور را مختل کرده است، می بینید( می توان نام این برنامه را از روی URL برنامه در وبسایت گوگل پلی استور هم پیدا کرد). حالا این برنامه را حذف کنید و دوباره آن را نصب کنید.

خطای rpc:aec:0] گوگل پلی استور

مشکل

نمی توان یک برنامه را دانلود کرد

راه حل

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. با رفتن به Settings > Apps > All > Google Play Store دیتا را حذف کنید. گوشی را ریستارت کنید و دوباره برامه مورد نظر خود را دانلود کنید.

خطای گوگل پلی استور RPC:S-3

مشکل

برنامه دانلود نمی شود.

راه حل

حساب کاربری گوگل را حذف کنید و دوباره آن را وارد کنید و یا به جای آن از یک حساب کاربری جدید استفاده کنید.

امیدواریم این مطلب به کار شما آمده باشد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا