نظامی

رافعه قاسم‌بیگ، تنها زن خنثی‌کننده بمب در پاکستان +تصاویر

رافعه قاسم‌بیگ از نیروهای خنثی کننده بمب در ایالت خیبرپختونخواه است که با وجود زن بودن، مهارت زیادی در این زمینه دارد.

به گزارش گیگ نیوز «رافعه قاسم بیگ» از نیروهای خنثی کننده بمب در ایالت خیبرپختونخواه می‌باشد که با وجود زن بودن مهارت زیادی در این زمینه کسب کرده است.

با اینکه خنثی کردن بمب کار بسیار دشوار و خطرناکی است اما رافعه بیگ ۲۹ ساله به خوبی از عهده این کار برمی‌آید و تنها زنی است که در این زمینه فعالیت می‌کند.

وی در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: با هدف نجات هموطنان به ویژه زنان و کودکان از بمب‌های خطرناک به عضویت نیروهای خنثی کننده بمب درآمدم و ۷ سال است که در این زمینه فعالیت می‌کنم.

به گزارش داون، رافعه بیگ افزود: در ایالت خیبرپختونخواه ۶ مرکز آموزش برای خنثی کردن بمب فعال هستند که طبق معیارهای بین‌المللی نحوه مقابله با تله‌های انفجاری را آموزش می‌دهند.

بیگ گفت: تا قبل از سال ۲۰۱۵ هیچ مرکز آموزشی برای خنثی کردن بمب در پاکستان وجود نداشت به همین دلیل بسیاری از نیروهای خنثی کننده بمب جان خود را از دست می‌دادند.

رافعه بیگ تأکید کرد: تمام مردم پاکستان خانواده من هستند و مرگ و زندگی دست خداست بنابراین تا روزی که زنده هستم به فعالیت خود برای پاکسازی کشور از بمب‌های خطرناک ادامه خواهم داد.

وی افزود: هر کاری مشکلات خاص خود را دارد اما زمانی که یک بمب خنثی می‌شود آنقدر خوشحال هستم که احساس می‌کنم تمام مردم پاکستان من را همراهی و برای من دعا کردند.

رافعه قاسم بیگ بعد از آموزش مقدماتی ۱۵ روزه عضو نیروهای خنثی کننده بمب در پاکستان شد و ۷ سال است که به این فعالیت مشغول است.

رافعه قاسم‌بیگ، تنها زن خنثی‌کننده بمب در پاکستان +تصاویر
برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا