اخبار فناوری

تولید تشک هوشمندی که خیانت همسر را برملا میکند

آیا غریبه‌ای روی تشکت خوابیده؟ رخت خواب هوشمند Durmet Smarttress تو را در جریان خواهد گذاشت.

این تشک هوشمند ساخت اسپانیا که به تلفن همراه صاحبش متصل است هنگامی که شخصی دیگر به شکلی «مشکوک» روی آن بخوابد، برایش خبر می‌فرستد. این تشک، به ۲۴ حس‌گر مجهز است که با امواج صوتی کار می‌کنند و هنگام حرکتی «مشکوک» بر روی آن، به صاحبش پیام می‌رفتند.

به نوشته مجله تخصصی PC Magazine، اپلیکیشن این تشک هم اکنون برای ارتباط با سیستم عامل‌های Android آماده است و به زودی نسخه‌ای از آن برای ارتباط با سیستم عامل iOS به بازار خواهد آمد.

چندین پژوهش نشان از آن دارد که خیانت زناشویی، میان اسپانیایی‌ها بیش از دیگر مردم اروپا است. از این رو شرکت Durmet با همکاری چند شرکت دیگر، فعالیتی برای اطمینان بخشیدن به زنان و مردان نه تنها در ساعت‌های شب بلکه هنگام حضورشان خارج از خانه، آغاز کردند.

قیمت تشک از ۱۵۰۰ یورو آغاز می‌شود. هنوز مشخص نیست چه هنگامی این تشک به بازار خواهد آمد اما به نوشته مجله، عرضه این محصول، جهانی خواهد بود و خریداران از راه پست هم می‌توانند به آن دست یابند.

با وجود این‌که این مساله تنها یک شوخی به نظر می‌رسد، اما شرکت Durmet ، شرکتی واقعی است که از سال ۲۰۱۲، در زمینه تولید محصولات خواب، فعالیت می‌کند.

این محصول در شبکه‌های اجتماعی، واکنش‌های متفاوتی به دنبال داشت. در حالی که برخی آن را شوخی دانستند، برخی دیگر هم نوشته‌اند که این تشک را خواهند خرید. بعضی هم این تشک را بی فایده بر شمردند و نصب یک دوربین مدار بسته را موثرتر دانستند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا