اخبار فناوری

از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست

از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
شاید تنها در فیلم‌های علمی-تخیلی می‌شد دید که صفحات نمایش با پوست بدن ترکیب شوند. حال دانشمندان ال ای دی بر روی بدن انسان قرار داده‌اند که کاملا انعطاف‌پذیر است. ضمن اینکه دانشمندان یک طرح تخیلی دیگر را نیز به واقعیت نزدیک کرده اند؛ دوربین انعطاف‌پذیری که می تواند دور اجسام پیچیده شود.
امواج مغزی: روشی جدید در تشخیص هویت افراد
تشخیص هویت افراد در حوزه‌ی امنیت، اهمیت فراوانی دارد. اسکن اثر انگشت و شبکیه‌ی چشم از جمله روش‌های رایج در تشخیص هویت است. اما این بار پژوهشگران به سراغ مغز رفته‌اند تا با الگوبرداری از امواج آن، هویت افراد را شناسایی کنند. در ادامه با زومیت همراه باشید.
به گزارش گیگ نیوز، در ظاهر، همه‌ی انسان‌ها به محرک‌های محیط پاسخ یکسانی می‌دهند. اما تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه بینگهمتون نشان داده است که ما انسان‌ها بیشتر از آنچه که به نظر می‌رسد، منحصر به فرد هستیم. بنا به گفته‌ی این محققان، پاسخ هر یک از انسان‌ها به محرک‌هایی چون غذا، دیدن افراد مشهور یا کلمات بسیار متفاوت است و این پاسخ‌ها می‌تواند با دقتی ۱۰۰٪، افراد را از یکدیگر متمایز کند.
طی یک مطالعه، پژوهشگران ۵۰ نفر را انتخاب کردند و با استفاده از هدست‌های الکتروانسافلوگرام (EEG)، فعالیت مغزی آن‌ها را ‌اندازه‌گیری کردند. نحوه‌ی کار به این شکل بود که به هریک از شرکت‌کنندگان در این آزمایش، ۵۰۰ تصویر مختلف از غذا، افراد معروف و کلمات نشان داده شد.تصاویر موجود با هدف خاصی انتخاب شده بودند تا پژوهشگران بتوانند بهترین پاسخ عاطفی منحصر به فرد را از شرکت‌کنندگان دریافت کنند. به این ترتیب پژوهشگران توانستند تا با نتایج حاصل ازپاسخ‌های EEG توسط رایانه، تک تک افراد را با دقت ۱۰۰٪ شناسایی کنند.
محققان بر این باور هستند که الگوهای امواج مغزی نسبت به اثر انگشت یا اسکن شبکیه‌ی چشم، در شناسایی افراد موثرتر و دقیق‌تر عمل می‌کند. در مقابل، الگوی امواج مغزی فرد تغییرپذیر است و در موارد نادری این امکان وجود دارد که الگوی مغزی یک شخص به سرقت برود. پرفسور “سارا لازلو” که به عنوان روانشناس و سرپرست تیم تحقیقاتی فعالیت می‌کند، می‌گوید:
    الگوی اثر انگشت به هیچ عنوان قابل سرقت نیست و کسی نمی‌تواند با استفاده از سرقت آن، اثر انگشت جدیدی ایجاد کند. در حالی که الگوی امواج مغزی قابلیت ربوده شدن را دارند.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست

در پژوهش مشابه گذشته، پژوهشگران به ۳۲ نفر از داوطلبان حاضر در آزمایش، تنها به نشان دادن کلمات اکتفا کردند و پس از تحلیل امواج مغزی این افراد توسط کامپیوتر، برای ۹۷٪ آن‌ها الگوی امواج دریافت شده، منحصر به فرد بود. تا این که در مطالعه‌ی اخیر با همکاری پنتاگون از سیستم‌های پیشرفته‌تری برای‌اندازه‌گیری و الگوبرداری امواج مغزی استفاده شد و این بار برای ۱۰۰٪ افراد یک الگوی مغزی منحصر به فرد به دست آمد.

چگونه فیلترهای پنهان اینستاگرام را فعال کنیم؟
اینستاگرام از زمانی که آمده تغییرات زیادی کرده و با هر تغییر کارایی این اپلیکیشن محبوب هم افزایش پیدا کرده است. اما برخی از ویژگی‌های کاربردی مثل فیلترها هستند که از چشم پنهان می‌مانند یا قفل هستند.
برای استفاده از این گونه فیلترها راه بسیار آسانی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
۱-برنامه اینستاگرام را باز کنید.
۲-یک عکس از گالری انتخاب کنید یا عکس جدید بی‌اندازید.
۳-وقتی در صفحه انتخاب فیلترها قرار گرفتید، به انتهای لیست فیلترها بروید و روی آخرین گزینه که با کلمه Manage برچسب خورده است، ضربه بزنید.
    از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
۴-در صفحه جدید تعداد زیادی فیلتر می‌بینید که فعال نیستند و قرار است آنها را فعال کنیم.
۵-روی دایره جلوی هر فیلتر ضربه بزنید و آن را انتخاب کنید.
            از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
۶-حالا روی Done ضربه زده و کار را تمام کنید.
با فیلترهای جدید می‌توانید کارایی اینستاگرام خود را افزایش دهید و عکس‌های زیباتری را به اشتراک بگذارید.
تراشه اي كه سرعت واي فاي را دو برابر مي كند
محققان تراشه اي ابداع كرده اند كه با استفاده از تنها يك آنتن مي تواند سرعت واي فاي را دو برابر كند.
اين كشف بر اساس يك نوآوري، معروف به ‘مدارهاي راديويي يكپارچه دوطرفه’ نانو مقياس ابداع شده است.
اين مدار به طور همزمان و با استفاده از يك فركانس، مي تواند ارسال و دريافت را انجام دهد كه اين موضوع توانايي مدار را دو برابر مي كند.
ارسال و دريافت همزمان و با يك فركانس تا سال گذشته ناممكن به نظر مي رسيد و تصور مي شد كه ارسال كننده و دريافت كننده در زمان هاي مختلف و يا در يك زمان اما در فركانس هاي متفاوت، كار مي كنند.
اكنون محققان دانشگاه كلمبيا براي اولين بار، يك سيركولاتور غير متقابل در اين ابزار ادغام كرده اند و به گفته آنها اين فناوري مي تواند حوزه ارتباطات را متحول سازد.
آنها افزودند: سيركولاتور ما اولين سيركولاتوري است كه در آن يك تراشه سيليكوني گذاشته مي شود و حقيقتا عملكرد بهتري نسبت به ابزار قبلي دارد.
اختراع اصلي به دو آنتن نياز داشت، اما اين سيستم تنها يك آنتن دارد.
به گفته محققان، ارتباطات دوطرفه كه در آن فرستنده و گيرنده در يك زمان و در يك فركانس عمل مي كنند، به يك حوزه تحقيقاتي مهم بدل شده است و اكنون ثابت شد كه مي توان ظرفيت واي فاي را با يك تراشه سيليكوني نانو مقياس با يك آنتن منفرد دو برابر كرد.
دوربین انعطاف پذیر، انقلابی در صنعت عکاسی
دوربین انعطاف‌پذیر یکی از آرزوهای دکتر شری نایار (Shree Nayar)، مسئول آزمایشگاه دید بصری کامپیوتری دانشگاه کلمبیا است. این استاد دانشگاه به همراه تیم تحقیقاتی خود بر روی طرحی در مورد دوربین انعطاف‌پذیری که بتواند دور اجسام اطراف ما پیچیده شود تحقیق می‌کنند. نتایج‌ اولیه‌ی تحقیقات این تیم بسیار شگفت‌انگیز است.
دکتر شری نایار به عنوان یکی از اساتید برجسته‌ی دانشگاه کلمبیا، در زمینه‌ی علم عکاسی تحقیق می‌کند. یکی از آرزوهای این استاد این است که بتواند دوربینی تولید کند که قابلیت خم شدن و پیچیده شدن دور اجسام را داشته باشد. تیم تحقیقاتی او در آزمایشگاه دید بصری کامپیوتر این دانشگاه، به نتایج اولیه‌ی جالبی دست یافته‌اند و توانسته‌اند نمونه‌ی اولیه از این نوع دوربین که شبیه به یک کاغذ است را تولید کنند.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
این دوربین جدید توانایی خم شدن و پیچیده شدن دور اجسام را دارد. دنیل سیمز (Daniel Sims) و یانگهاو یو (Yonghao Yue) که اعضای اصلی این تیم تحقیقاتی هستند، مجموعه‌ای از لنزها را روی صفحه‌ای تا‌شونده قرار دادند تا بتوانند دوربینی انعطاف‌پذیر بسازند. دکتر نایار در مورد این طرح می‌گوید: “دوربین‌های امروزی تنها از یک زاویه به اجسام نگاه می‌کنند. ما دوربینی انقلابی طراحی کردیم که عکس‌های مناظر را از زوایای مختلف ثبت می‌کند.”
طبق گفته‌ی نایار، مشکل اصلی در ساخت این نوع دوربین، خلاء یا فاصله‌ای است که در تصویر ایجاد می‌شود. او می‌گوید: “تصور کنید صفحه‌ای پر از پیکسل دارید و برای هر پیکسل یک لنز دوربین وجود دارد. در حالت عادی هر لنز بخشی از منظره را به تصویر می‌کشد اما زمانی که این صفحه خم شود، تصاویر با هم تداخل پیدا می‌کنند و برخی از زوایا نیز ثبت نمی‌شوند که باعث ایجاد خلاء در تصویر می‌شود. ایده‌ی اولیه این بود که برای هر پیکسل یک دوربین در نظر بگیریم که نتیجه‌ی آن میلیون‌ها لنز دوربین غیر قابل کنترل می‌شد.” در نتیجه آنها از خواص مواد برای ساخت چنین صفحه‌ای استفاده کردند.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست

این صفحه‌ که به عنوان یک نمونه‌ی اولیه ساخته شده است، شبیه یک پنل باتری خورشیدی است که قابلیت خم شدن دارد. تیم تحقیقاتی با استفاده از سیلیکون به عنوان ماده‌ی اصلی این پنل، مشکل فواصل و خلاء را حل کردند. با خم شدن این پنل سیلیکونی، فاصله‌ی کانونی هر لنز تغییر می‌کند و مشکل قبلی را حل می‌کند. البته تصاویر ثبت شده حالتی عجیب دارند اما به هر حال بسیار با کیفیت هستند. نایار این تحقیق را بسیار ساده جلوه می‌دهد! طبق گفته‌ی او اگر ماده و شکل مناسب را پیدا کنید، به راحتی به لنز مورد نظر دست پیدا می‌کنید. در نتیجه، تیم تحقیقاتی به عنوان راه حل نهایی به لنز سیلیکونی دست پیدا کردند. یکی از آزمایش‌های نهایی تیم تحقیقاتی، با استفاده از یک دوربین حرفه‌ای نیکون D90 و صفحه‌ی دوربینی تا شونده بود که نشان داد هر چه این صفحه بیشتر خم شود، دامنه‌ی دید آن افزایش پیدا می‌کند.

نایار می‌گوید: “ما معتقدیم که استفاده‌های گوناگونی برای این نوع دوربین وجود دارد و تحقیقات ما شروع مرحله‌ای جدید در تولید دوربین‌های انعطاف‌پذیر است.”
تصور کنید در آینده نوارهای انعطاف‌پذیر اطراف خوردوها می‌توانند به عنوان دوربین‌های ۳۶۰ درجه عمل کنند یا دوربین‌هایی به اندازه‌ی یک کارت اعتباری تولید شوند که با خم کردن آنها بتوان دامنه‌ی دید را افزایش داد. البته هنوز راه زیادی تا تجاری شدن چنین محصولی داریم و این راه نیاز به سرمایه‌گذاری و زمان بیشتری دارد. در اولین مراحل، نیاز است که تیم تحقیقاتی نتایج تحقیقات خود را به عنوان مقاله منتشر کنند و آن را در کنفرانس‌های علمی با جامعه‌ی علمی مرتبط، در میان بگذارند. به هر حال این نوع تحقیقات می‌توانند آینده‌ای هیجان‌انگیز را برای علم عکاسی رقم بزنند.
۴ عامل کند شدن سرعت وای فای به همراه راه حل
امروزه وجود وای‌فای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و زمانی که سرعت وای‌فای کند شود، ارتباطات نیز مختل می‌شوند. وقتی که شما از وای‌فای استفاده می‌کنید، مواردی که سرعت آن را مختل می‌کنند‍، می‌تواند آزار دهنده باشد. در این مقاله سعی داریم شما را با برخی از علل کاهنده سرعت وای‌فای آشنا کرده و برای حل آن‌ها راهکارهایی، ارائه دهیم.
در حال حاضر استفاده از wi-fi یکی از را‌ه‌های ارتباط با جهان است و این راه ارتباطی موجب آرامش و آسایش ما می‌شود و می‌توانیم در حالی که در رختخواب هستیم، در Netflix فیلم ببینیم و خوش بگذرانیم و در هر زمان و مکانی که هستیم، کارهایمان را انجام دهیم. متأسفانه تشخیص عللی که موجب کاهش سرعت وای‌فای می‌شوند، همیشه آسان نیست. یک عامل ناشناخته به طور بالقوه می‌تواند موجب نصف شدن سرعت وای‌فای شود. بنابراین، این نکته مهم است که بدانید، موقع بروز مشکلات این چنینی باید به دنبال چه چیزی بگردید.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
وای‌فای برای انتقال اطلاعات از دو فرکانس رادیویی استفاده می‌کند. ۲.۴ گیگاهرتز (در استاندارد قدیمی) و ۵ گیگاهرتز (در استاندارد جدید). اغلب روتر‌های مدرن می‌توانند بین این دو فرکانس سوئیچ شوند و روترهای هوشمند می‌توانند بهترین فرکانس را برای شما انتخاب کنند. در این فرکانس‌ها، کانال‌های مختلفی وجود دارند. ۱۴ کانال از این کانال‌ها دارای فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و ۳۰ کانال دیگر، دارای فرکانس ۵ گیگاهرتز هستند. این‌ها اصولی هستند که wi-fi بر طبق آن کار می‌کند.
با دانستن این اصول می‌توانیم برخی از دلایل پشت پرده‌ را که موجب کاهش سرعت wifi می‌شوند، شناسایی کنیم و بهترین راه حل را برای آن‌ها بیابیم.
۱- محل قرار گرفتن روتر:
اغلب مردم اهمیت قرار دادن روتر در مکان مناسب را دست کم می‌گیرند. شاید یک جابه‌جایی کوچک در موقعیت روتر، موجب تغییر و تحولات بسیاری در سرعت وای‌فای شود.
افزایش ارتفاع در مقایسه با کاهش ارتفاع:
اگر شما هم مثل اکثر افراد، احتمالا جعبه روتر جدیدتان را هنوز باز نکرده‌اید،‌ آن‌را نزدیک یک پریز قرار داده و به برق متصل کرده‌اید و آن را به آسانی در گوشه‌ای مثل تاقچه، میز یا حتی زمین رها کرده‌اید، باید به این نکته توجه داشته باشید، ارتفاعی که روتر از سطح زمین دارد موجب تفاوت در قدرت سیگنال وای‌فای می‌شود. این بدین معنی است که اگر شما روتر خود را روی زمین یا پشت اشیاء دیگر رها کرده‌اید، این کار معمولا موجب عملکرد ضعیف‌تر آن می‌شود. در عوض اگر روتر را در بلندترین جای ممکن قرار دهید، این کار علاوه بر افزایش برد امواج رادیویی، از تداخل سایر امواج با روتر نیز جلوگیری می‌کند.
بتن و فلزات:
موادی مانند بتن و فلز، موجب مسدود شدن امواج وای‌فای می‌شوند، البته سایر اشیاء که از مواد دیگر ساخته شده‌اند نیز می‌توانند راه امواج وایرلس با عملکرد بالا را مسدود کنند. بنابراین مطمئن شوید که روتر شما توسط هیچ شئ احاطه نشده باشد، بخصوص وسایل الکترونیکی. به علاوه از قرار دادن روتر  در زیرزمین، پرهیز کنید چون در ساختمان این چنین مکان‌هایی از بتن استفاده شده است و این امر نفوذ سیگنال‌های وای‌فای را تقریبا غیر ممکن می‌کند.
فاصله از روتر:
هرچه از روتر بیشتر فاصله بگیرید، سیگنال‌های وای فای، ضعیف‌تر می‌شوند. بنابراین، بهترین مکان برای قرار دادن روتر، نزدیکترین جای ممکن به وسایل شماست، اما این روش هنگامی کاربرد دارد که یک مکان ویژه برای استفاده از دستگاه‌های خود داشته باشید.
به عبارت دیگر شما باید روتر خود را در جایی نزدیک به مرکز خانه قرار دهید. چون، امواج وای‌فای در ۳۶۰ درجه پخش می‌شوند، و از قرار دادن آن در انتهای خانه بپرهیزید. به هر حال اگر روترتان ضعیف است یا خانه بزرگ است، ممکن است نیاز به افزایش طیف امواج وای‌فای با استفاده از یک تقویت کننده یا تکرار‌گر داشته باشید. این دستگاه‌های کمکی به روتر متصل می‌شوند و با تکرار امواج موجب افزایش برد امواج وای‌فای می‌شوند.
۲- تداخل امواج وایرلس و نویز:
شاید تا کنون توجه نکرده باشید اما سیگنال‌های بی‌سیم، پیرامون شما وجود دارند و شما را احاطه کرده‌اند. حتما می‌پرسید از کجا؟ دستگاه‌های الکترنیکی، روتر وای‌فای، ماهواره‌ها، برج‌های مخابراتی و غیره.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
ریچارد ویجن، تحلیل‌گر اطلاعات، نرم افزاری با نام The Architecture of Radio طراحی کرده که روی ios و اندروید قابل نصب و اجرا است. این نرم‌افزار اطلاعاتی را که توسط ماهواره‌ها و برج‌های مخابراتی و با استفاده از وای‌فای ارسال می‌شوند را دریافت و نقشه‌ای از تمامی سیگنال‌های قابل مشاهده پیرامون شما ایجاد می‌کند. من از این نرم‌افزار ا‌ستفاده کردم و شما می‌توانید نتیجه‌ی بدست آمده را در تصویر بالا مشاهده کنید.
به علاوه با این‌که امواج وای‌فای در فرکانس‌های متفاوت با دستگاه‌های دیگر قرار دارند، وجود نویز رادیویی، هنوز هم می‌تواند تداخل ایجاد کند. بعضی از علل شایع و قابل توجه این تداخلات عبارتند از:
مایکروویوها:
آیا می‌دانستید که مایکروویوها می‌توانند روی شبکه‌ی وای‌فای، تاثیر گذاشته و تداخل ایجاد کنند؟ به خصوص روی روترهای قدیمی‌تر. چون مایکروویوها در فرکانس ۲.۴۵ گیگاهرتز کار می‌کنند که فوق‌العاده به فرکانس امواج وای‌فای یعنی ۲.۴ گیگاهرتز نزدیک است. خصوصا امواج وای‌فای کانال ۲.۴ گیگاهرتز، که بین ۲.۴۱۲ گیگاهرتز و ۲.۴۷۲ گیگاهرتز منتشر می‌شوند. بنابراین مواقعی وجود دارد که فرکانس مایکروویو می‌تواند با فرکانس وای‌فای هم‌پوشانی داشته باشد و وقتی این اتفاق می‌افتد، داده‌های منتقل شده، با اختلال مواجه می‌شوند.
اغلب مایکروویوها دارای محافظی هستند که به خوبی از آن‌ها در برابر فرکانس‌های خارجی، محافظت می‌کنند. اما اگر دارای محافظ معیوب و ضعیف باشند، می‌توانند موجب ایجاد این اختلالات شوند.
دستگاه‌های بلوتوثی:
این اختلال وقتی رخ می‌دهد که گونه‌ای دیگر از ارتباطات بی‌سیم (بلوتوث) در فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز اتفاق می‌افتد.
به صورت تئوری، دستگاهی که به درستی طراحی شده باشد باید به گونه‌ای عمل کند که مانع از ایجاد تداخل شود. به علاوه، به منظور جلوگیری از برخورد فرکانس، تولیدکنندگان دستگاه‌های بلوتوثی با استفاده از تغییر فرکانس، آن هم به صورت تصادفی و جابه‌جایی بین کانال‌های مختلف، و تغییر آن تا ۱۶۰۰ بار در ثانیه، مانع از ایجاد تداخل بین امواج می‌شوند.
دستگاه‌های بلوتوثی جدیدتر ممکن است توانایی شناسایی کانال‌های بد یا در حال استفاده را داشته باشند و از استفاده از آن‌ها اجتناب کنند.
با این حال تداخل سیگنالی می‌تواند اتفاق بیفتد. بنابراین سعی کنید روتر را از دستگاه‌هایی که دارای بلوتوث هستند، دور کنید (‌یا آن‌ها را خاموش کنید) تا ببینید آیا وجود این دستگا‌ها علت بروز مشکل کندی سرعت وای‌فای است یا خیر. به خصوص اگر آن‌ها از دستگاه‌های قدیمی بلوتوثی هستند.
چراغ‌های کریسمس:
شاید خنده‌دار باشد، اما چراغ‌های کریسمس (یا چراغ‌های رنگی و تزیینی) می‌توانند به صورت غیر مستقیم در کاهش سرعت وای‌فای نقش داشته باشند آن‌ هم به این علت که این چراغ‌ها از خود یک میدان مغناطیسی منتشر می‌کنند که با باند وای‌فای شما تداخل پیدا می‌کند. این حالت زمانی بدتر می‌شود که لامپ‌ها به صورت چشمک‌ زن باشند.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست

به علاوه لامپ‌های LED نیز برای شما مشکل ایجاد می‌کنند چون در برخی از آن‌ها چیپ‌هایی تعبیه شده که برای ‌آن‌ها امکان چشمک زدن را فراهم می‌کند و همین چیپ‌ها موجب تداخل الکترومغناطیسی می‌شوند. در واقع همه‌ی لامپ‌ها با ایجاد و انتشار میدان الکترومغناطیس، موجب اختلال می‌شوند که در حقیقت در اکثر موارد بسیار ناچیز و قابل چشم‌پوشی هستند. به هر حال باید روتر خود را از لامپ‌های این چنینی، دور نگه دارید.

۳- همسایگان شما:
حقیقت دنیای مدرن این است که هر خانواده‌ای برای خود یک شبکه وای‌فای دارد و این خود می‌تواند موجب تداخل کانال‌ها شود.
این عامل می‌تواند تاحدودی در خانه مشکل‌ساز باشد. به خصوص در مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان‌هایی که روتر‌های متعدد، با فاصله‌ی کوتاه نسبت به هم قرار گرفته‌اند. تداخل کانال‌ها اغلب برای روتر‌هایی اتفاق می‌افتد که تنها فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز را پخش می‌کنند یا این‌که دستگاهی داشته باشید که فقط سیگنال‌های وایرلس ۲.۴ گیگاهرتز را دریافت ‌می‌کند. چرا؟ به این دلیل که تنها ۱۴ کانال وجود دارد. دو روتر ممکن است در یک کانال باشند و یک فرکانس مشابه منتشر کنند و این خود تداخل ایجاد خواهد کرد.
از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
به همین خاطر است که انتخاب یک کانال مناسب در تنظیمات روترتان اهمیت دارد. روترهای جدید می‌توانند کانال‌ها را به صورت خودکار انتخاب کنند اما برخی مواقع بهتر است خودتان بهترین کانال را پیدا کنید.
به علاوه، ممکن است سایرین بدون این‌که بدانید از شبکه‌ی شما استفاده کنند و این امر سرعت وای‌فای شما را کاهش می‌دهد. تنها کاری که بسیار اهمیت دارد و شما می‌توانید انجام دهید این است که پسورد روترتان ساده و قابل هک کردن نباشد. علاوه بر آن روتر خود را به روز کرده و آن‌ را به طور مرتب چک کنید تا دستگاه‌های مشکوک موجود در شبکه‌ی خود را شناسایی کنید.

۴- اعضای خانواده:
آیا تا به حال یک فایل حجیم را با کامپیوتر خود دانلود کرد‌ه‌اید؟ اگر این چنین بوده شما خودتان موجب کاهش سرعت وای‌فای‌تان شده‌اید. دانلود فایل‌های حجیم و سنگین می‌تواند موجب اختلال در عملکرد وای‌فای شود.
بعضی اوقات این امر اجتناب ناپذیر است (مثلا به روزرسانی سیستم عامل) اما اگر شما در حال انجام کارهایی هستید که زیاد فوری نیستند؛ سعی کنید آن‌ها را موقتا متوقف کنید.
به احتمال زیاد، با این حال کسانی که از شبکه شما استفاده می‌کنند (مثلا دوستان، هم اتاقی‌ها یا اعضای خانواده) و در حال انجام فعالیت‌های سنگین، مثل بازی و اجرای Netflix هستند، پهنای باند وسیعی را به خود اختصاص می‌دهند. در حقیقت، اگر این امر سرعت وای‌فای را کند کرده، می‌توانید ترافیک شبکه خود را از طریق فعال سازی  Quality of Service در تنظیمات روتر خود، اولویت بندی کنید.
نکته دیگر این که: ۶۰٪ بدن انسان، از آب تشکیل شده… و آب می‌تواند سرعت امواج رادیویی را کاهش دهد. قصد من این نیست که بگویم همه کسانی را که در خانه‌ی شما هستند، بیرون کنید، بلکه اطمینان یابید روتر شما در محل تجمع اعضای خانه نیست. این موضوع چندان اهمیت ندارد اما می‌تواند تاثیر گذار باشد.

نتیجه‌گیری:
۱- روتر خود را در قسمت مرکزی خانه و در جایی بلند قرار داده و از سایر اشیاء دور نگه‌ دارید.
۲- دستگاه‌های الکترونیکی دیگر را از روتر دور کنید.
۳- سیستم عامل Router خود را به روز نگه دارید و تنظیمات امنیتی آن را چک کنید.
۴- از دانلود فایل‌های سنگین در طول روز خودداری کنید.
استفاده از ال ای دی به روی پوست انسان
شاید تنها در فیلم‌های علمی-تخیلی می‌شد دید که صفحات نمایش با پوست بدن ترکیب شوند. حال دانشمندان ژاپنی ال ای دی را به واسطه یک صفحه‌نمایش پلیمری بر روی بدن انسان قرار داده‌اند که کاملا انعطاف‌پذیر بوده و دارای ضخامت بسیار کم ۳ میکرومتر است. بدون شک آینده خوبی در انتظار این طرح است.
آینده‌ی نمایشگر‌های پوشیدنی ممکن است آن‌قدر نازک باشند که به‌راحتی بتوانند با پوست بدن شما ترکیب شده و عملکرد یکسانی را در پی داشته باشد. این تکنولوژی است که دانشمندان ژاپنی آن را خیلی زودتر از آنچه که تصور می‌شد توسعه داده‌اند.

از دوربین انعطاف پذیر تا استفاده از LED روی پوست
محققان دانشگاه توکیو اخیرا از یک صفحه شامل ال ای دی روی پوست انسان پرده‌برداری کرده‌اند. این ال ای دی پلیمری نوری بسیار نازک ساخته شده و دارای ضخامت بسیار کم ۳ میکرومتر بوده است. محققین ژاپنی سعی بر آن داشته‌اند تا عملا یک نمایشگر را با بدن انسان ترکیب کند. در وهله اول اگر وجود رشته‌های نازک فیلم متصل به این نمایشگر قابل مشاهده نبود، هیچ‌گونه نمی‌توانستیم حدس بزنیم که با یک ال ای دی روی پوست سروکار خواهیم داشت و یا یک خالکوبی!
این فناوری صفحه‌نمایش پوشیدنی نسبت به تلاش‌های صورت گرفته قبلی دارای پیشرفت‌های زیادی بوده و می‌تواند چندین روز بر روی پوست دست شما بدون کوچک‌ترین مزاحمت و یا شکستگی دوام بیاورد؛ بنابراین باید یکی از اصلی‌ترین مشخصات این صفحه‌نمایش همراه با ال ای دی را انعطاف بسیار عالی آن دانست. در ویدیو زیر به وضوح عملکرد این صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر حاوی ال ای دی قابل مشاهده است:
با توجه به آن‌که نمونه به دست آمده با تکنولوژی نهایی آن فاصله زیادی دارد، باید گفت که در حال حاضر ترکیب این صفحه حاوی ال ای دی با پوست به طور کامل انجام نگرفته است؛ اما با توجه به پتانسیل موجود در این پروژه به نظر می‌رسد که آینده‌ی صفحات نمایش پوشیدنی بسیار درخشان و جذاب خواهد بود.
تصور کنید که روزی ورزشکاران داده‌های مربوط به وضعیت بدن خود را بر روی دستان خود مشاهده کنند و یا ساختمان سازان روند پیشرفت پروژه در یک روز کاری را بر روی دستان خود مشاهده کنند. این بدان معناست که ساعت‌های هوشمند کنونی تنها یک پله ترقی برای رسیدن به اهداف اصلی دانشمندان و محققین هستند.
برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا