گیگ نیوز

سنت و دوام در برابر شکوه و تجمل: مقایسه لکسوس LX570 و تویوتا لندکروزر LC200 - گیگ نیوز
Categories

سنت و دوام در برابر شکوه و تجمل: مقایسه لکسوس LX570 و تویوتا لندکروزر LC200

675704.jpg.ashx

اکثر خریداران تویوتا لندکروز 200 سری صحرا فکر می کنند همه چیزی که از یک خودرو 4WD بر می آید را در اختیار دارند، اما لکسوس نمونه ای پیشرفته تر و گران قیمت تر از همین خودرو به اسم LX570 را ارائه می دهد که حتی از کامل هم کامل تر است، اما آیا این لکسوس لوکس به اندازه تویوتا لندکروزر سنتی استقامت دارد؟

لند کروز صحرا نشان داد که بهترین مشخصات را در میان انواع لندکروز ها دارد. با اینکه قیمت آن به 118500 دلار استرالیا می رسد، ولی شما را با تجهیزات خود به راحتی از بیابان های استرالیا عبور می دهد. شکی نیست که اهل آفرود از سیستم 4WD آن استفاده زیادی می کنند.
در لیست استاندارد های لکسوس خبری از موتور توربو دیزل همانند صحرا نیست. اما اگر شما موتور بنزینی V8 صحرا را انتخاب کنید. موتور 1000 CC کوچکتر با قدرت گشتاور کمتری از آن شما می شود و همانطور که می دانید در دنیای آفرود هنوز این جمله صحت دارد که” بزرگتر بهتر است” پس ما در این مصاف ترجیح دادیم لندکروزر دیزلی را با موتور بزرگتر و بهتر رو در روی لکسوس با بزرگترین موتور قابل خرید قرار دهیم.

قیمت

لکسوس LX برخلاف لندکروزر که به جان سختی و قیمت مناسب شهرت دارد، خودرو گران قیمتی محسوب می شود اما همچنان از نظر توانمندی های خارج از جاده ای می تواند بسیار قابل تحسین ظاهر شود. این مدل واقعا تواناست. ما LX570 را تست کردیم و با اطمینان می گوییم که از همه آزمون های آفرود به خوبی بر می آید.

قیمت پایه LX570 از 140,500 دلار شروع می شود برای مقایسه ایی که انجام دادیم گرانترین صحرا ( مدل دیزل) و LX570 را انتخاب کرده ایم . هر دو این خودروها در نوع خود گران هستند. بحث بر سر پرداخت 150 هزار دلار برای یک SUV بزرگ است.

مهم نیست کدام خودرو چه مقداری سوخت مصرف می کنند، چرا که در این کلاس مشتریان توان پرداخت پول سوخت را دارند و معمولا از چنین خودروهایی برای تردد روزمره استفاده نمی کنند.
LX570 با تجهیزات کامل،157 هزار دلار استرالیا برای مشتری آب می خورد.
اگر فکر می کنید که این ارقام خیلی زیاد است، باید توجه کنید که لند رور دیسکاوری فول، قیمتی حدود 100 هزار دلار دارد اما مدل لاکچری و بزرگتر رنج روور Vogue که همرده LX570 محسوب می شود، ارزان تر از 200 هزار دلار تمام نمی شود و بنابراین حتی از لکسوس LX هم گران تر است.

طراحی ظاهری

اگر شما طراحی ظارهی خودروهای سواری لکسوس را دوست ندارید، نباید به LX570 فکر کنید، چرا که در این مدل همه چیز از نظر ابعادی بزرگتر و خشن تر شده است اما همچنان از همان سبک طراحی استفاده می کند. لکسوس ال ایکس 570 عظمت و وقار خاصی را به بیننده القا می کند و تا حدی ترسناک و خشن به نظر می رسد.

در سوی دیگر لندکروزر محافظه کار با طراحی کلاسیک خود حضور دارد که مورد توجه بیشتری نیز قرار گرفته است. از زمان تولید اولین سری 200، پس از گذشت 10 سال این خودرو به بلوغ رسیده است. طراحی جلو به قدری زیباست که گویی با نسل کاملا تازه ای از لندکروزر مواجه هستید.

مشخصات فنی
ممکنه شگفت زده شوید اما لکسوس تصور دارد که مشتریان حتی در سال 2016 هم به موتور های هشت سیلندر واقعا بزرگ نیاز دارند؛ موتور V8 بنزینی به حجم 5.7 لیتر ، با سیستم انتقال نیرو 4WD. این دقیقا همان چیزی است که مشتری ها دست از خرید آن بر نمی دارند.
موتور V شکل فوق توان تولید 270 کیلووات (حدود 360 اسب بخار) و 530 نیوتن بر متر گشتاور تولید کند و هنگامی که دور موتور به قرمز می رسد تازه صدای آن را خواهید شنید. طبق گفته های لکسوس این خودرو در سیکل ترکیبی مصرفی برابر 14.4 لیتر بر هر 100 کیلومتر دارد که طبق محاسبه ما برابر با 18.5 لیتر در یکصد کیلومتر است.

حس شتاب گیری با LX تنومند و سنگین وزن به نوعی لذت بخش است که گویی همزمان با فشردن پدال گاز، یک موشک را به سمت آسمان هدف گرفته اید. احساسی توام با قدرت، شکوه و البته ترس!
موتور توربو V8 دیزلی چهار لیتری به کار رفته در لندکروز صحرا 200 کیلووات قدرت (268 اسب بخار) و 650 نیوتن بر متر گشتاور را به شما تقدیم می کند. صدای دلنشین و آرامی از یک V8 گوش شما را نوازش می دهد.

تویوتا گفته است در سیکل ترکیبی مصرف این خودرو برابر 9.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است. اما پس از یک هفته تست و بررسی این خودرو ما به عدد 13.2 لیتر بر هر 100 کیلومتر برخورد کردیم که صد البته برای یک خودرو سایز بزرگ و دو دیفرانسیل عدد چندان زیادی نیست.

لندکروزر آنقدر آرام و بی صدا است که LX570 حتی رقابت با آن را نمی تواند تصور کند. هر کجا که بروید دیگران به خودرو شما نگاه می کنند و تنها چیزی که می بینند یک خودرو سیاه بزرگ است ولی نمی دانند با چه هیولایی طرف هستند. LX570 بیش از آنچه راحت و لوس باشد، سریع و خشن ظاهر می شود و توجه زیادی را به سوی خود جلب می کند که شاید این میزان از جلب توجه، برای مصرف کنندگان زیاد راحت نباشد.

در واقع مشکل LX570 غرش V8 این هیولا است که شما را تشویق به آرتیست بازی در شهر می کند و این خودرو با این جثه عظیم، گزینه چندان مناسبی برای چنین کارهایی نیست.
کنترل کردن LX570 همانند یک کشتی است، مثلا هنگامی که به پیچ می رسید، لنگر انداختن این خودرو را کاملا حس می کنید و این چیزی نیست که شمادوست داشته باشید.


البته این لکسوس برای رانندگی عادی مناسب و خوب است. چرخ های بزرگ و لاستیک های خوب در کنار هم پکیج آرامش بخشی را ایجاد می کنند.

سرنشینان LX570 هیچ گاه تفاوت جاده صاف و سنگلاخی را درک نمی کنند. در واقع سیستم تعلیق قابل تنظیم طوری عملی می کند که آب در دل سرنشینان تکان نخورد و میزان خرابی جاده نقش چندانی در نتیجه عملکردی این سیستم خارق العاده ندارد. به لطف این تعلیق، ال ایکس 570 سواری فوق العاده ای به ارمغان می آورد و هیچ چیزی حریف دینامیک آن نمی شود.

حتی هنگامی که LX را مقداری به چالش بکشید، باز هم با لبخندی ملیح شما را همراهی می کند. شاید بخاطر ترسی است که دارد یا بخاطر تواضع ولی توانمندی سیستم انتقال قدرت 4WD آن حتی برای استفاده خارج جاده ای هم فوق العاده است.
از طرف دیگر لندکروزر سواری تنبل و گشتاور فوق العاده ای با راحتی فراوان دارد که دلیل علاقه ما به موتور دیزل آن است و شما را تشویق به آرام رفتن می کند.

بنابراین پشت فرمان لندکروزر دیزل، شما هیچ گاه شبیه یک راننده مسابقه به پیچ ها حمله ور نخواهید شد، چیزی که ممکن است هر روز با LX570 تجربه کنید.

.
آرام بودن این تویوتا به معنی لنگر انداختن کمتر و در نتیجه سواری راحت تر آن در تردد جاده ایست.
این لندکروزر از هرگونه نقصی مبرا است بطوریکه سرنشینان هر سه ردیف در هر شرایطی احساس راحتی می کنند. دوست داران آفرود از این مدل قدر دانی خواهند کرد، چرا که می تواند استاندارد های تازه ای را در کلاس خود تدوین کند.

البته سیستم تعلیق در انعطاف پذیری و جذب ناهمواری ها به گردپای LX نمی رسد، اما برای لندکروزر از رینگ و تایر بزرگ خبری نیست و رینگ کوچکتر امکان جذب بهتر ناهمواری ها را توسط لاستیک به وجود می آورد.

کابین و فضای داخلی

اگر لندکروزر و LX در تمامی زمینه ها شباهت ساختاری و فنی داشته باشند، قطعا در مورد فضای داخلی و تجهیزات رفاهی اختلافی بس بزرگ و محسوس را به نمایش می گذارند.

LX570 ظاهر و تجهیزاتی دارد که حتی فکرش را هم نمی کنید، در مقابل لندکروزر تنها به تجهیزات ضروری و مفید مجهز است.

از تجهیزات لکسوس می توان به رادار ها و دوربین های 360 درجه، سیستم ناوبری با قابلیت ثبت ترافیک، مونیتور 12 اینچی، سیستم صوتی مارک Levinson، هشدار ترافیک پیرامون خودرو و 10 کیسه هوا اشاره کرد.
درحالی که LX570 بر روی ویژگی های لاکچری تاکید دارد، در طرف دیگر لندکروزر LC200 سعی دارد محیطی دوستانه برای شما ایجاد کند. اما به آپشن های راحت و به خوبی تجهیز شده است. ولی در نهایت هرگز به پای تجهیزات لوکس LX570 نخواهد رسید.

هر دو خودرو سعی دارند تا محیطی راحت، آرام و دلنشین را برای کار های سخت روزانه ایجاد کنند.
هیچ کدام برای مسافت های طولانی نیز برای 5 نفر یا بیشتر خسته کننده نیستند. اگر عاشق افرود هستید بهترین انتخاب LC200 است اما اگر می خواهید در سطح شهر و اتوبان رانندگی کنید LX570 می تواند انتخاب شما باشد.


آیا ممکن است خریداران LC200 از نخریدن LX570 پشیمان شوند؟ احتمالا نه، چرا که به جز سرعت وشتاب، خریداران لندکروزر با پرداخت رقم کمتر به بخش اعظم ویژگی ها و مشخصات مفید و کار آمد ارائه شده در لکسوس دست می یابند، بنابراین شاید برای بسیاری افراد خرید چنین لکسوسی، زیاده روی باشد. LX570 تجهیزات استاندارد تر مجهز تری دارد. پس قضاوت بین انتخاب این دو با شما است.

در نهایت همانطور که از جدول امتیازی انتهای مقاله نیز روشن است، انتخاب نهایی ما برای کلاس خودروهای خارج جاده ای و خانوادگی، لندکروزر خواهد بود که شخصیت ای ویژه کاربرد خاص خود ارائه می دهد.

لکسوس LX از نظر طراحی، تجیهزات و مشخصات فنی خودرویی فوق العاده است اما برای سفر های ماجراجویانه و استفاده آفرود، این دوام و صلابت لندکروزر است که نمود بیشتری دارد و می تواند قابلیت اطمینان بیشتری را نسبت به پسر عموی لوکس خود ارائه دهد.

منبع : digiato

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>