دسته‌بندی نشده

همکاری گوگل و فیات برای ساخت خودرو

چکیده: فیات کرایسلر اتوموبیل و گوگل به توافق برای همکاری در طراحی خودروهای خودران نزدیک شده‌اند.

به گزارش گیگ نیوز این شراکت ممکن است بزودی اعلام شود اما گوگل که واحدی از شرکت آلفابت است و فیات کرایسلر حاضر نشدند درباره این گزارش اظهار نظر کنند.

گوگل پیش از این اعلام کرده بود نمی‌خواهد به تنهایی خودروهای خودران بسازد و به دنبال اتحاد با شرکتهای خودروسازی است اما تاکنون هیچ پیمان همکاری در این زمینه بسته نشده است.

سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر اخیرا اظهار کرده بود این شرکت سرگرم مذاکره با یک شرکت فناوری پیشرفته است اما به جزییات مذاکرات اشاره‌ای نکرده بود.

مدیران شرکت‌های خودروسازی شامل فورد موتور، جنرال موتورز و دایملر نسبت به اتحاد با آلفابت یا سایر شرکت‌های فناوری که ممکن است جایگاه آنها را به تامین کنندگان سخت افزار تنزل دهد، ابراز نگرانی کرده‌اند.

مدیران خودرو مکررا اظهار کرده اند بیکار نخواهند نشست تا آلفابت از اطلاعاتی که توسط خودرو و سرنشینان آن تولید می‌شود پولدارتر شود.

جنرال موتورز از برنامه‌های خود برای طراحی فناوری خودروی خودران خبر داده و در همین راستا شرکت نوپای کروز اتومیشن را خریداری کرده است.

مدیرعامل فیات کرایسلر در کنفرانس انتشار درآمدهای سه ماهه این شرکت مجددا تکرار کرد وی به شراکت با گوگل یا اپل علاقمند است.

بر اساس گزارش رویترز، مدیران صنعت خودرو و فناوری اظهار کرده‌اند خودروهای خودران ممکن است در ابتدا در قالب خدمات اشتراک خودرو یا خودروهای ناوگانی عرضه شوند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا