آموزش

آموزش نحوه دانلود تورنت

همین الان نیاز مبرم به دانلود چیزی دارید که تنها از طریق «تورنت» قابل دانلود است، اما دانلود تورنت را بلد نیستید! با گیگ نیوز همراه باشید تا در کمتر از چند دقیقه شروع به دانلود کنید.

این آموزش به سه بخش «جست‌و‌جو و دریافت فایل تورنت» ، «دریافت و نصب نرم‌افزار دانلود تورنت» و «دانلود» تقسیم می‌شود. .

گام اول :جست و جو و دریافت فایل تورنت

اگر هنوز تورنت فایل موردنظر خود را دریافت نکرده‌اید، بهتر است به روش زیر عمل کنید؛

سایت KickassTorrents بهترین گزینه برای دریافت فایل است. آدرس این سایت به دلیل مسائل حقوقی دائماً درحال تغییر است. درحال حاضر (زمان نوشته شدن یادداشت) این سایت از اینجا در دسترس است. توجه داشته‌ باشید که ممکن است هنگام خواندن این مطلب KickassTorrents از این آدرس در دسترس نباشد. در این صورت باید به دنبال آدرس جدید این سایت باشید.

صفحه اول سایت (با توجه به تغییرات احتمالی سایت؛ احتمالاً) مطابق تصویر بالاست. در قسمت جست و جو نام فایل مورد نظر خود را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید. ما در اینجا فیلم The revenant را جست و جو کرده‌ایم.

پس از جست و جو صفحه‌ای مانند تصویر بالا ظاهر می‌شود. یکی از اولین تورنت‌ها (بسته به حجم مورد نظر شما) را انتخاب و با کلیک بر روی علامت دانلود که به شکل پیکان سرپایین است و در تصویر نشان داده شده‌است، فایل تورنت را دریافت کنید.

فایلی که دریافت خواهید کرد چند کیلوبایت بوده و دارای پسوند .torrent است. حالا باید نرم‌افزار دانلود تورنت را نصب و اجرا کنید.

گام دوم: دریافت نرم‌افزار دانلود تورنت

پیش از هرچیز نیاز به نرم‌افزارهای اختصاصی دانلود تورنت دارید. بهترین و ساده‌ترین نرم‌افزار Utorrent است که باید از این اینجا وارد سایت این نرم‌افزار شوید.

به محض ورود به سایت صفحه‌ای مانند تصویر بالا باز می‌شود که باید بر روی محل نشان داده شده کلیک کنید.

پس از کلیک صفحه‌ای مانند تصویر بالا می‌آید. بر روی محل علامت گذاری شده کلیک کنید. فایل برنامه Utorrent که کمتر از ۲ مگابایت حجم دارد شروع به دانلود می‌شود.

پس از دریافت فایل نصب، برنامه را نصب کنید. در تصویر بالا فایل نصب برنامه و صفحه نصب را مشاهده می‌کنید.

گام سوم : دانلود
پس از نصب برنامه را اجرا کنید.

پنجره‌ای مانند تصویر بالا ظاهر می‌شود. بر روی کلید « + » که در تصویر مشخص شده‌است کلیک کنید و فایل تورنتی که از اینترنت دریافت کرده‌اید را باز کنید.

با باز کردن تورنت دریافتی صفحه‌ای مانند تصویر بالا نمایش داده می‌شود. در قسمتی که با نشانگر علامتگذاری کرده‌ایم آدرس محل ذخیره فایل اصلی شما قرار دارد که می‌توانید با فشردن کلید « … » در سمت راست آن، آدرس را به محل دلخواه تغییر دهید. در پایان کلید OK را فشار دهید.

مانند تصویر بالا فایل شما شروع به دانلود می‌کند. بسته به اندازه فایل موردنظر، سرعت اینترنت شما و البته در دسترس بودن تورنت موردنظرتان، مدت زمانی طول می‌کشد تا تورنت شما دانلود شود

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا