موبایل

گزارش ها از عملکرد ضعیف HTC 10 در کشور چین حکایت دارند

بنابر گزارش اخیر یک منبع تایوانی، به نظر می رسد مخاطبان چینی، علاقه چندانی به موبایل HTC 10، پرچمدار جدید کمپانی اچ تی سی که بهبود قابل توجهی نسبت به موبایل های پرچمدار قبلی آن داشته، نشان نداده اند. بنابر آمار دو خرده فروشی بزرگ کشور اژدهای سرخ، TMall و Jingong Mall تا روز ۲۵ آوریل، یعنی ۱۱ روز بعد از آغاز دریافت سفارش های پیش خرید، تنها ۲۵۱ واحد از HTC 10 را پیش فروش کرده اند.

اسمارت فون HTC 10 قیمتی پایین تر از معمول در کشور چین دارد و حدودا ۵۸۴ دلار قیمت گذاری شده، البته ورژن چینی این موبایل به جای چیپست اسنپدراگون ۸۲۰، آخرین و بهترین محصول کمپانی کوالکام، از سیستم برچیپ اسنپدراگون ۶۵۲ بهره می برد. کمپانی تایوانی اچ تی سی قصد داشت با این حرکت، قیمت پرچمدار جدیدش را کاهش داده و خریداران چینی را نسبت به تهیه محصول خود ترغیب نماید.

البته درباره این گزارش باید چند نکته را نیز خاطر نشان کرد. پیش از هرچیز، از آخرین آمار به دست آمده حدود یک هفته می گذرد و پیش فروش موبایل تا ۸ مه (یعنی دو روز دیگر) در چین ادامه دارد. همچنین چین اگرچه بازار بزرگی را در خود جای می دهد، اما تنها یک کشور است و باید دید HTC 10 در کشورهای دیگر چه عملکردی از خود به جای می گذارد. در تایوان، پرچمدار ۷۶۸ دلاری اچ تی سی به همراه چیپست اسنپدراگون ۸۲۰، فروشی بهتر از آنچه پیش بینی می شد، داشته است.

در ایالات متحده نیز، HTC 10 تا روز دهم مه، به صورت انحصاری از سوی ورایزن فروخته می شود. با توجه به اینکه تا پایان قرارداد ورایزن زمان زیادی باقی نمانده، ورژن های آنلاکد موبایل که قرار است به صورت مستقیم از سوی اچ تی سی فروخته شوند، در حال ورود به ایالات متحده هستند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا