علم و دانش

معرفی دست بیونیک جدید که حس دارد

استفاده از ذهن برای کنترل بازوهای بیونیک به آرامی در حال تکامل است.

گیگ نیوز – استفاده از ذهن برای کنترل بازوهای بیونیک به آرامی در حال تکامل است. طی یکی از جدیدترین پروژه ها در این زمینه، پژوهشگران دانشکده مهندسی دانشگاه سایمون فریزر کانادا سامانه جدیدی به نام M.A.S.S. Impact را توسعه داده اند که از یک بازوبند دارای حسگرهای فشار که در یک سوکت تعبیه شده اند برای ردیابی حرکات در عضلات باقی مانده کاربر استفاده می کند و سپس این حرکات توسط الگوریتم هایی برای رمزگشایی نیات کاربر نقشه‌برداری می شوند.

این سامانه قادر به استفاده از داده های ورودی برای انجام پیش بینی در زمان واقعی و بهبود عملکرد آینده است. این دست بیونیک در حال حاضر توسط دنی لتین، اسکی باز پارا المپیک، مورد استفاده قرار می گیرد که به گفته وی سامانه بکارگرفته شده اجازه می دهد انگشت اشاره چپ و انگشت کوچک خود را برای نخستین بار پس از حادثه ای که تجربه کرد، احساس کند.

دتی لتین قرار است در رویداد سایباتلون که طی ماه اکتبر در شهر زوریخ برگزار می شود، شرکت کند. بازی های المپیک سایبورگ به افراد معلول اجازه می دهد با استفاده از رباتیک در رویدادهایی مانند برش نان و یا باز کردن در ظرف شیشه ای رقابت کنند. برگزارکنندگان سایباتلون امیدوارند این رویداد به گسترش نوآوری کمک کرده و به افراد معلول اجازه دهد استقلال خود را بار دیگر به دست آورند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا