گیگ نیوز

گوگل با پشت سر گذاشتن اپل، با‌ ارزش‌ترین کمپانی دنیا شناخته شد - گیگ نیوز
Categories

گوگل با پشت سر گذاشتن اپل، با‌ ارزش‌ترین کمپانی دنیا شناخته شد

IMG_20160512_222942

 با کاهش ارزش سهام اپل به 90 دلار در امروز، آلفابت (شرکت مادر گوگل) با 498 میلیارد دلار سرمایه جایگاه باارزش‌ترین کمپانی دنیا را از اپل با سرمایه 494 میلیارد دلاری تصاحب کرد.

سهام اپل و گوگل مرتب در حال نوسان است و این دو شرکت پا به پای هم برای کسب این عنوان تلاش می‌کنند، اما فعلا گوگل پیشتاز این رقابت است. در هفته‌های اخیر ارزش سهام اپل با توجه به کاهش فروش آیفون برای نخستین بار از سال 1382، روند نزولی را طی کرده است. البته کاهش انتظارات از آیفون 7 می‌تواند درآمد این شرکت در فصل سوم سال جاری را باز هم کاهش دهد.

اپل انتظار دارد که در فصل آینده 41 تا 43 میلیارد دلار درآمد و حاشیه سود 37 تا 38 درصدی داشته باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، مقداری کاهش داشته است. آلفابت در بهمن ماه سال گذشته نیز با توجه به گزارش مالی بسیار خوب در آن زمان، باارزش‌ترین کمپانی دنیا لقب گرفته بود. اپل همچنان با ارزش 154.1 میلیارد دلار، باارزش‌ترین برند دنیا شناخته می‌شود و گوگل با ارزش 82.5 میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار دارد.

امتیاز کاربر : 0 (0 رای)

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>