اخبار فناوری

تکنولوژی های باورنکردنی ؛از شارژ گوشی با لیمو تا باز کردن درب خودرو با مغز

در این مطلب در کنار شما به تعدادی از موارد جالب راجع به تکنولوژی شاید که باور کردن آنها کمی سخت باشد خواهیم پرداخت، مثل:

  • آیا می توان گوشی موبایل را با لیمو شارژ کرد؟
  • آیا می دانید مایع مغزی شما به باز کردن درب ماشین توسط ریموت کمک می کند؟
  • آیا بطری های فلزی تاثیری در افزایش سیگنال وایرلس های خانگی دارند؟
  • به شارژ ماندن گوشی های موبایل بعد از اتمام شارژ چقدر برای باطری ضرر دارد؟

این موارد را قبلا شاید شنیده باشید اما این بار برای رسیدن به حقیقت به تست آنها و حصول نتیجه خواهیم پرداخت:

۱ . آیا اتصال به شارژر بعد از تکمیل شدن شارژ برای گوشی مضر است؟

 

تکنولوژی هاب باورنکردنی ؛از شارژ گوشی با لیمو تا باز کردن درب خودرو با مغز گیگ نیوز (3)

همه ما شنیده ایم که باید بلافاصله بعد از تکمیل شدن شارژ گوشی را باید از شارژ جدا کرد چرا که این اتصال برق به صورت مداوم باعث از بین رفتن و آسیب جدی به باتری می شود. درست است، این ایده برای نسل های پیشین گوشی های تلفن صدق می کرد اما اکنون دیگر نیازی نیست که درگیر این باشید که گوشی شما به صورت کامل شارژ شده یا خیر، گوشی ها هوشمند کنونی بازار طوری طراحی شده اند که بعد از اتمام شارژ اتصال مستقیم برق به باطری را قطع می کنند و این باعث می شود که عمر باتری کاهش نیابد. از این پس وقتی شب ها گوشی را به شارژر متصل میکنید و تا صبح سراغش نمی روید نگران عمر باتری نباشید!

۲ . مایع مغزی به باز کردن درب ماشین شما توسط ریموت کمک می کند و برای شما به صورت آنتن عمل می کند.

تکنولوژی هاب باورنکردنی ؛از شارژ گوشی با لیمو تا باز کردن درب خودرو با مغز گیگ نیوز (4)

تیتر بالا کاملا صحیح است، این بار امتحان کنید، از فاصله دور از اتومبیل و توسط ریموت می توانید با نزدیک کردن ریموت به جمجمه خود از این امکان جالب بهره ببرید و با برد بیشتری به اتومیبل خود دسترسی پیدا کنید.
خود من در مواردی سوئیچ اتومبیل خودم را از سمت فلزی آن روی زبانم می کذارم (از غیر بهداشتی بودن این پیشنهاد از شما پوزش می طلبم) و این جریان را تجربه کرده ام،

۳ . آیا بطری های فلزی تاثیری در افزایش سیگنال وایرلس های خانگی دارند؟

تکنولوژی هاب باورنکردنی ؛از شارژ گوشی با لیمو تا باز کردن درب خودرو با مغز گیگ نیوز (1)

در مواردی این گزینه را شنیده بودم که می توان با کمک بطری های فلزی جریان سیگنال روتر های خانگی را کنترل کرد، اما راستش را بخواهید بعد از امتحان این جریان متوجه شدم که حقیقت ندارد و فلز بکار رفته در بطری های فلزی نوشیدنی تاثیری در سیگنال های بی سیم روتر های خانگی ندارد.

۴ . در دستگاه ماندن DISK های مربوط به بازی ها در دستگاه های خانگی و یا کنسول های خانگی در طول شب به آنها آسیب می زند؟

این جریان را بارها شنیده ایم اما حقیقت چیز دیگری است، و بسیار ساده و منطقی است. وقتی دستگاه خاموش باشد نیازی به چرخش دیسک ها ندارد و این کار را هم انجام نمی دهد و مسلما آسیبی هم به دیسک های شما و دستگاه های صوتی و تصویری و کنسول های بازی نخواهد رسید.

۵ . آیا امکان شارژ گوشی ها هوشمند با اتصال به لیمو وجود دارد؟

تکنولوژی هاب باورنکردنی ؛از شارژ گوشی با لیمو تا باز کردن درب خودرو با مغز گیگ نیوز (2)

اگر در یوتیوب جستجویی کنید خواهید دید که راجع به این جریان ویدئو های فراوانی وجود دارد که این کار را انجام می دهند و به شما هم توصیه می کنند. در نگاه اول واقعا این جریان توجیحی ندارد.
حتما پیشنهاد می کنم شما هم این گزینه را امتحان کنید، تنها نیاز به یک کابل USB دارید و یک لیمو! بله، شارژ می شود اما چقدر؟ یک لیمو توانایی شارژ گوشی شما (مثلا گلکسی اس ۶) را بعد از یک هفته اتصال آن هم برای ۵ ولت دارا می باشد!
با یک حساب سر انگشتی برای شارژ کامل گلکسی اس ۶ شما نیاز به ۵۰۰۰ ساعت یا ۲۰۹ روز دارید، این نکته را هم در نظر بگیرید که برای شارژ تنها از هر لیمو می توان ۳۰ دقیقه استفاده کرد، و با هم با یک حساب سرانگشتی حدود ۱۲۰۰۰۰ لیمو برای یک شارژ کامل نیاز است!

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا