اخبار فناوری

با این ربات به راحتی ۱۰۰ کیلوگرم را بلند کنید +تصاویر

کمپانی خودروسازی هیوندا از ربات اسکلتی جدیدی پرده برداشت که می توان آن را در زمینه های مختلفی همچون کاربردهای نظامی و یا خط تولید کارخانه ها مورد استفاده قرار داد. با گیگ نیوز همراه باشید.

این ربات به گونه ای طراحی شده است که افراد می توانند آن را همانند لباس، بر تن کرده و از قدرت آن برای بلند کردن اجسام سنگینی حتی بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم بهره گیرند. حتی می توان اجسام سنگین را از پله ها و با کمترین فشاری به بدن بالا برد.

هیوندا در بیانیه ای در این خصوص عنوان کرد:”این ربات پوشیدنی برای کاربردهای تجاری مختلفی طراحی شده و توسط مهندسان این شرکت در دست توسعه است. همچنین می توان از این ربات برای تقویت قدرت و توان در افراد معلول و یا مسن که از توانایی کمی برای راه رفتن و یا انجام کارهای روزمره خود برخوردارند استفاده کرد.”

هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص این ربات منتشر نشده اما به نظر می رسد که بوسیله پلتفرم H-LEX این کمپانی که سال گذشته رونمایی شد، طراحی و توسعه یافته است و به گفته این شرکت کره ای، به زودی اسکلت های پوشیدنی در بسیاری از کارخانه های دنیای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ناگفته نماند که هیوندا در عرضه اسکلت های پوشیدنی تنها نیست و اخیراً شنیده شده که کمپانی پاناسونیک نیز در حال ساخت و توسعه رباتی نسبتاً مشابه است که برای بالابردن قدرت پاهای افراد طراحی شده است.

با این حال، همکاری کمپانی های خودروساز با بزرگان دنیای فناوری و ورود آن ها به این حوزه می تواند نویدبخش آینده ای مملو از محصولات و دستگاه های مفید و کاربردی برای ما انسان ها باشد.

با این ربات به راحتی 100 کیلوگرم را بلند کنید  گیگ نیوز (1)

با این ربات به راحتی 100 کیلوگرم را بلند کنید  گیگ نیوز (2)

با این ربات به راحتی 100 کیلوگرم را بلند کنید  گیگ نیوز (4)

با این ربات به راحتی 100 کیلوگرم را بلند کنید  گیگ نیوز (5)

با این ربات به راحتی 100 کیلوگرم را بلند کنید  گیگ نیوز (6)

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا