خودرو

رونمایی از بی ام و ۷۵۰d xDrive

بی ام و سری هفت جدید نخستین محصول این شرکت خواهد بود که به پیشرانه‌ی دیزلی با چهار عدد توربوشارژر مجهز می‌شود. با گیگ نیوز  همراه باشید.

دو هفته‌ی پیش بود که بی ام و پرچمدار خودروهای دیزلی اش را معرفی کرد. این پیشرانه‌ی ۳ لیتری دارای ۵ درصد قدرت بیشتر و ۱۱ درصد مصرف سوخت کمتری نسبت به قویترین پیشرانه‌ی دیزلی نسل قبل دارد.

بی ام و ادعا می‌کند که این پیشرانه قدرتمندترین پیشرانه‌ی دیزلی شش سیلندری است که تا کنون در یک خودروی سواری بکار رفته است. این پیشرانه به تکنولوژی هایی نظیر چهار عدد توربوشارژر چند مرحله‌ای و سیستم پاشش سوخت مستقیم با ریل مشترک مجهز شده است که سبب شده بتواند ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۶۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند.

بی ام و 750

این پیشرانه در بی ام و مدل ۷۵۰d xDrive و مدل کشیده‌تر ۷۵۰Ld xDrive عرضه خواهد شد و در هر دو مدل از سیستم چهارچرخ محرک xDrive و جعبه دنده‌ی هشت سرعته ی خودکار استفاده خواهد شد. با چنین مشخصاتی بی ام و سری هفت قادر خواهد بود تا ظرف ۴.۶ ثانیه به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که ان را حدود ۰.۳ ثانیه از قویترین مدل دیزلی قبلی سریعتر است.

این پیشرانه‌ی جدید ضمن داشتن عملکرد و قدرتی بسیار بالا دارای مصرف سوخت بسیار کمی نیز هست، بطوری که مدل ۷۵۰d دارای مصرف سوخت ۵.۷ لیتر و مدل ۷۵۰Ld دارای مصرف سوخت ۵.۹ لیتر در هر صد کیلومتر است.

هر دو مدل معمولی و کشیده‌ی بی ام و سری هفت از ماه جولای با این پیشرانه در اروپا قابل خریداری خواهند بود، اما در حال حاضر برنامه‌ای برای عرضه‌ی این دو مدل در بازار استرالیا وجود ندارد.

بی ام و 750

همچنین خبرهایی تایید نشده ای مبنی بر احتمال استفاده از این پیشرانه‌ی دیزلی در مدل‌های X5 و X6 کد M50d در آینده وجود دارد.

منبع caradvice
برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا