اخبار فناوری

پاسخ‌گویی به نوتیفیکیشن‌های اندروید روی ویندوز ۱۰

اگرچه این روزها کمتر اتفاق می‌افتد که گوشی هوشمندمان را از خود دور کنیم اما گاهی اوقات برای دستیابی به تمرکز بیشتر لازم است این کار را انجام دهیم. حالا خبر خوب اینکه اگر کاربر اندروید هستید می‌توانید گوشی اندرویدی خود را کنار بگذارید و با کامپیوترتان به نوتیفیکیشن‌ها پاسخ دهید.با گیگ نیوز همراه باشید.

مایکروسافت پیشتر اعلام کرده بود که تصمیم دارد دسترسی به نوتیفیکیشن‌های گوشی‌های اندرویدی روی کامپیوترهای شخصی با ویندوز ۱۰ را فراهم کند. این ویژگی اکنون روی آخرین نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ فعال است و اگر جز تسترهای این نسخه از سیستم عامل ویندوز هستید می‌توانید این ویژگی را فعال کنید. آپدیت جدید نسخه اندروید کورتانا به کاربران اجازه می‌دهد تا قابلیت همگام‌سازی برخی از اپلیکیشن‌ها را فعال کنند و از این طریق نوتیفیکیشن‌ها را روی کامپیوتر شخصی خود مشاهده کنند.

تماس‌های از دست رفته، پیام‌ها و دیگر نوتیفیکیشن‌های گوشی اندرویدی، چند لحظه پس از نمایش روی گوشی، روی کامپیوتر ظاهر می‌شوند. مایکروسافت از سرویس فضای ابری خود برای همگام‌سازی نوتیفیکیشن‌ها استفاده می‌کند و کاربران ویندوز ۱۰ حتی می‌توانند به نوتیفیکیشن‌های خود، مستقیما از کامپیوتر پاسخ دهند.

اگر شما از نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ استفاده نمی‌کنید در سالگرد انتشار این سیستم عامل، با دریافت آپدیت، این ویژگی به سیستم عامل شما اضافه می‌شود و می‌توانید به نوتیفیکیشن‌های دریافتی خود بدون نیاز به موبایل پاسخ دهید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا