پیشنهاد سردبیر

با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید (۱۷تصویر)

اولین اپل استور در سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرد؛ ۱۵ سال پیش. مردم در صف هایی طولانی و به طول چند خیابان، ایستاده بودند تا بتوانند از آن بازدید کنند و تجربه حضور در فروشگاهی که فقط محصولات اپل را می فروخت را کسب نمایند. در ادامه با گیگ نیوز همراه باشید

در آن زمان، جابز با انتشار این ویدیو، کاربران را دعوت کرد تا به فروشگاه فیزیکی این شرکت سر زده و با آن آشنا شوند.

اما امروز، یعنی پانزده سال بعد،  اپل در مرکز سان فرانسیسکو فروشگاهی را افتتاح کرد که می توان نام پرچمدار فروشگاه های فیزیکی این شرکت را بر آن نهاد و البته، نوع نگاه «جانی آیو» به مقوله طراحی را نیز در آن دید. درب های ورودی، ارتفاعی ۱۲ متری دارند و به شکل کشویی باز می شوند. وقتی وارد می شوید، با درخت هایی رو به رو می گردید که بر خلاف تصور، مصنوعی نیستند.

اپل مدت هاست که تصمیم دارد طراحی فروشگاه هایش را تغییر دهد و فروشگاه واقع در سان فرانسیسکو، حالا بالاخره این بروز رسانی را دریافت کرده و می توان آمیخته ای از نگاه جاناتان آیو به فروشگاه های نسل نو را با همکاری شرکت معماری «Foster and Partners» در آن دید.

از همان پانزده سال پیش، استیو جابز در فروشگاه اپل جایی را به «نوابغ» شرکت خود اختصاص داده بود. این نابغه ها، آماده بودند تا به هر سوال یا مشکل شما رسیدگی کنند. جابز نام «Genius Bar» روی این قسمت گذاشته بود اما حالا نام این بخش، به «Genius Grove» (بیشه نوابغ) تغییر کرده است. خانم «Angela Ahrendts»، مسئول فروشگاه های فیزیکی اپل می گوید: «لغت “بار”، در ذهن هر کس ایده شلوغی و پر سر و صدا بودن یک مکان را تداعی می کند. گاهی تعمیر و پیدا کردن مشکل موبایل تان، همچون رفتن به دندان پزشک است و نیاز دارید تا فضایی آرام را تجربه کنید.»

شاید به همین دلیل باشد که در این فروشگاه، درخت ها یکی از عناصر اصلی هستند که در هنگام ورود، با آنها مواجه می شوید.

در کنار بیشه، مکان دیگری وجود دارد به نام «خیابان»؛ جایی که لوازم جانبی به نمایش کشیده شده اند. «انجمن» مکان دیگری در این فروشگاه است که با یک نمایشگر بسیار بزرگ، به پخش محتوای مختلف می پردازد و «اتاق جلسه» نیز بخش دیگری از این فروشگاه به شمار می رود که در آن، کسب و کارهای کوچک، استارتاپ ها و حتی توسعه دهندگان اپلیکیشن می توانند ایده های خود را با اپل مطرح کنند.

در ادامه می توانید تصاویر این فروشگاه فیزیکی را مشاهده کنید.

 

با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (1) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (2) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (3) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (4) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (5) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (6) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (7) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (8) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (9) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (10) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (11) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (12) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (13) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (14) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (15) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (16) با ما از فروشگاه زیبای اپل در سان فرانسیسکو دیدن فرماید گیگ نیوز (17)

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا