آموزش

باز کردن پنجره های کروم از هر دو طرف با اندروید N

اسپلیت اسکرین به سرعت به یکی از ویژگی ها و قابلیت های استاندارد پلتفرم های موبایلی تبدیل شد؛ زیرا اندازه ی صفحه نمایش ها به اندازه ی کافی بزرگ است و شرکت ها هم در نهایت به این نتیجه رسیدند که انجام دادن دو کار به صورت همزمان قابلیت جالب و بسیار خوبی ست. اما اگر بخواهید دو صفحه ی وب را از هر دو طرف اسپلیت اسکرین داشته باشید هم این امکان هست یا خیر؟ برای انجام این کار برای پلتفرم iOS نیاز به یک اپلیکیشن مجزا به نام Sidefari است اما برای اندروید N داستان فرق می کند.

مرورگر کروم گوگل دارای این قابلیت بسیار خوب هست که به شما این امکان را می دهد که در جدیدترین نسخه ی بتای اندروید N پنجره های کروم را از هر دو طرف اسپلیت اسکرین داشته باشید و احتمالا این نسخه به عنوان نسخه ی نهایی از این بروزرسانی در دسترس قرار می گیرد. استفاده از این قابلیت فوق العاده ساده است اما شاید در ابتدا گفتن این نکته خالی از لطف نباشد که باید کروم باز باشد و مد اسپلیت اسکرین را وارد کنید، سپس در حالیکه منوی اضافی را باز کرده اید، گزینه ای به نام “Move to other window” را خواهید دید که تب فعلی شما را در سمت دیگر اسپلیت اسکرین باز می کند.

شما تنها یک تب را به این صورت باز می کنید، اما می توانید هر تعداد تب دیگری را در هر سمت این اسپلیت اسکرین باز کنید و اگر صفحه وب به درستی طراحی شده باشد برای تغییر اندازه ی این پنجره ها می توانید اسلایدر اسپلیت اسکرین را حرکت دهید. به طور کلی این قابلیت، گزینه ای بسیار خوب و راحت تر از استفاده از دو مرورگر مختلف در اسپلیت اسکرین ارائه می دهد.

با اندروید N پنجره های کروم را از هر دو طرف اسپلیت اسکرین باز کنید

با اندروید N پنجره های کروم را از هر دو طرف اسپلیت اسکرین باز کنید

با اندروید N پنجره های کروم را از هر دو طرف اسپلیت اسکرین باز کنید

منبع: phonearena

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا