گیگ نیوز

در اقدامی تلافی جویانه هک سایت مرکز آمار عربستان توسط ایرانیها - گیگ نیوز
Categories

در اقدامی تلافی جویانه هک سایت مرکز آمار عربستان توسط ایرانیها

hacker-network

پس از حمله سایبری یک گروه هکری سعودی وابسته به دولت عربستان به سایت مرکز آمار ایران ، از ساعاتی پیش سایت مرکز آمار عربستان در اقدامی تلافی جویانه به دست هکرهای ایرانی از دسترس خارج شد. با گیگ نیوز همراه باشید.

از بامداد روز سه‌شنبه وب‌سایت مرکز آمار ایران موردحمله‌ی هکری قرار گرفت. به دلیل شباهت اسمی گروهی که این سایت را هک کرده بود با گروه تروریستی داعش، برخی از همان ابتدا تصور کردند که این اقدام توسط گروه تروریستی داعش صورت پذیرفته است؛ اما پس از پیگیری‌هایی که صورت گرفت، مشخص شد که هک وب‌سایت مرکز آمار ایران توسط یک گروه هکری عربستانی به نام Da3s (که به‌اشتباه داعش خوانده شده) انجام‌شده بود. اگر به فعالیت‌های این گروه نگاهی بیندازیم، مشخص می‌شود که این گروه دارای یک تیم متخصص است که به‌احتمال فراوان توسط دولت عربستان پشتیبانی می‌شود. این گروه پیش‌تر نیز هک‌های مشابهی را انجام داده بود و ظاهرا ارتباطی با گروه تروریستی داعش ندارد.

اگر شما در همین لحظه به وب‌سایت مرکزی آمار عربستان به آدرس www.stats.gov.sa مراجعه کنید، خواهید دید که سایت بالا نمی‌آید و به‌طور کامل از دسترس خارج‌شده است

ساعاتی پیش هکرهای ایرانی در اقدامی تلافی‌جویانه سایت مرکزی آمار عربستان را به روش‌ DDoS از دسترس خارج کردند. در این روش مهاجم با ارسال درخواست‌های زیاد به وب‌سایت قربانی، تمام منبع آن را اشغال می‌کند و تا حدی پیش می‌رود که دیگر آن وب‌سایت قادر به سرویس‌دهی نخواهد بود و از دسترس خارج می‌شود. اگر شما در همین لحظه به وب‌سایت مرکزی آمار عربستان به آدرس www.stats.gov.sa مراجعه کنید، خواهید دید که سایت بالا نمی‌آید و به‌طور کامل از دسترس خارج‌شده است. این اقدام هکرهای ایرانی نشان می‌دهد که آنها می‌توانند در کمترین زمان به هر وب‌سایت دشمنی حمله کنند و آن را از دسترس خارج کنند.

به نظر می‌رسد در آستانه‌ی یک جنگ سایبری تمام‌عیار مابین هکرهای ایرانی و عربستانی قرار داریم و ازاین‌پس اخبار بیشتری را در این خصوص خواهیم شنید.

نظر شما در خصوص این اقدام تلافی‌جویانه هکرهای ایرانی چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران گیگ نیوز به اشتراک بگذارید.
منبع::gadgetnews

امتیاز کاربر : 4.2 (1 رای)

نظر ( 3 )

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>