اخبار فناوری

یاسر ابراهیمی جوان ۲۴ ساله ایرانی سرکرده گروه مافیا هک !

پس از آن که روز گذشته وب سایت مرکز آمار ایران از سوی یک گروه هکری سعودی هک شد، امروز خبر رسیده است که وب سایت مرکز ثبت اسناد ایران نیز توسط یک گروه هکری به نام MafiaHachingTeam مورد حمله سایبری قرار گرفته و از دسترسی خارج شده است.در ادامه با گیگ نیوز همراه باشید

این موضوع که برای دومین روز پیاپی یک وب سایت دولتی مورد حمله سایبری قرار گرفته و از دسترس خارج شده، جای تأمل بسیار دارد و البته هنوز گزارش های مربوط به هک مرکز آمار ایران منتشر نشده که به وب سایت مرکز اسناد ـ که اتفاقا بر خلاف مرکز آمار داده ها و اطلاعات حساسی را نیز در بر دارد ـ حمله می شود.

آن گونه که مشخص است، گروه هکری مسئول این اتقاق، این بار سعودی نبوده و به نظر می رسد، از جمله افراد آن، هکرهای فارسی زبان هم هستند. نام این گروه، MafiaHackingTeam  است و شواهد حکایت از آن دارد که نسبت به گروه هکری سعودی که روز گذشته وب سایت مرکز آمار ایران را هک کرده اند، گروه فعال تری هستند.

یاسر ابراهیمی جوان 24 ساله ایرانی سرکرده گروه مافیا هک ! (2)

بررسی سوابق هکری این گروه نشان از آن دارد که بسیاری از وب دامنه های ایرانی از جمله اهداف هک این گروه بوده و مشخصا نوع هک آنها Defacement یا در اختیار گرفتن صفحه نخست و تغییر واسط کاربری آن است.

شخصی به نام یاسر ابراهیمی، خود را رهبر این گروه هکری معرفی کرده و در وب سایت شخصی خود اعلام نموده که یک متخصص رایانه ۲۴ ساله است که از سال ۲۰۰۶ مسئولیت گروه هکری Mafia را بر عهده دارد. نکته جالب آن که این هکر ایرانی در وب سایت شخصی خود، غزل معروف حافظ را نیز در قسمت About گذاشته است؛

یاسر ابراهیمی جوان 24 ساله ایرانی سرکرده گروه مافیا هک ! (1)

همان گونه که گفته شد، این گروه در سابقه هکری خود وب سایت های ایرانی را بیش از همه آماج گرفته و به نظر می رسد، با توجه به وجود اطلاعات در مورد این گروه، بیشتر هدف آنها رسیدن به اشتهار در هک است.

اما نکته جالب توجه در این خصوص این است که چرا باید وب سایت های دولتی ایران یکی بعد از دیگری مورد حمله های موفق سایبری قرار بگیرد؟ در این مورد تنها و تنها باید مسئولان ذیربط پاسخگو باشند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا