موبایل

بررسی نمایگشر ۴ گوشی برتر بازار در آفتاب

ینکه اسمارت فون گران قیمت ما در کنار امکاناتی که دارد در زیر نور خورشید هم کیفیت رضایت بخشی داشته باشد بسیار اهمیت دارد.در اینجا به بررسی ۴ تا گوشی محبوب iPhone 6s،Samsung galexy S7 Edge،HTC 10 و LG G5 میپردازیم.با گیگ نیوز همراه باشید.

بالاترین روشنایی صفحه نمایش ها بین پرچمدار ها است که چیزی در حدود ۴۵۰ تا ۵۵۰ نیت است، که می توان آن را در بهترین حالت یک نه چندان بد دانست و به هیچ وجه نمی توان به آن نمره قابل قبول داد. البته این مسئله بین دستگاه های پرچمدار صدق می کند و در اسمارتفون های دیگر این روشنایی به مراتب پایین تر نیز هست. اطلاعاتی که تا اینجا به شما دادیم را در ذهن خود نگه دارید و بیایید با این پس زمینه به سوی سوپر گوشی هایی که در چند وقت اخیر معرفی شده اند برویم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که آیا این اسمارتفون ها توانسته اند تغییر چندانی در مورد این مسئله ایجاد کنند یا نه. وارد میدان نبردی می شویم که ۴ پرچمدار قدرتمند را درون خود دارد؛ iPhone 6s،Samsung Galaxy S7 Edge،HTC 10 و LG G5a، بهترین بهترین ها و قدرتمند ترین قدرتمند ترین ها.

http://gignews.ir/wp-content/uploads/2016/05/Capture.jpg

حالا که این موضوع برای ما مشخص شد که تاکنون اسمارتفونی بدست ما نرسیده است که نمره قبولی زیر نور خورشید را بدست بیاورد، به سوی این پرچمداران می رویم تا بفهمیم کدام یک از بقیه بهتر و عملکردش زیر نور خورشید قابل قبول تر است.

 

بگذارید با غول درون میدان شروع کنیم، LG G5 با روشنایی خیره کننده خود یعنی ۸۱۶ نیت همه ی توجهات را به سوی خود آورده است. این مقایسه و اندازه گیری ها در محیطی کاملا تحت کنترل انجام شده است و باید این موضوع را بیان کنیم که محیط هایی که ما همیشه دستگاه هایمان را تست می کنیم همانند محیط بیرون عمل نمی کنند زیرا در بیرون از محیط های ما ،فضای آزاد وجود دارد که متغیر های بی شماری در آن لحظه به لحظه تغییر می کنند.

یکی از مشکلاتی که LG G5 با آن مواجه است خود صفحه نمایش است که در بازتاب نورخورشید مشکلاتی از خود نشان می دهد و با توجه به این مسئله، روشنایی این دستگاه که تا بالای ۸۰۰ نیت نیز رفته است به کمکش نخواهد آمد.

http://gignews.ir/wp-content/uploads/2016/05/2.jpg

 

همانطور که مشاهده کردید، از پایین و بدترین عملکرد زیر نور خورشید شروع کردیم و آهسته به سمت بالا حرکت می کنیم و مقصد بعدیمان نیز HTC 10 است، جایی که وضعیت کمی بهتر است، ولی نه خیلی. نمایشی که HTC 10 با نمایشگر ۳۷۰ نیتی اش در معرض عموم و زیر نور خورشید قرار می دهد بسیار قابل تقدیر است ولی هنوز نمره قابل قبولی ندارد. به راحتی می توان گفت کمپانی HTC طی سال ها در این بخش پیشرفت بسیار کم یا هیچ پیشرفتی نداشته است.

با پشت سر گذاشتن آن دو گوشی، با دو پرچمدار دیگر با شما هستیم که برنده های بی چون و چرای مسابقه ما هستند. این دو دستگاه iPhone 6s و Galaxy S7 Edge هستند. بر روی کاغذ، Galaxy S7 Edge روشنایی کمتری به نسبت iPhone 6s دارد ولی با چند حقه نرم افزاریه زیرکانه توانسته در عمل خودش را به آیفون برساند. خیلی مطمئن نیستیم که این حقه چیست ولی می توان حدس زد که این تقویت در زمینه های کنتراست و رنگ ها صورت گرفته و آن ها تقویت شده اند. کارهایی که سامسونگ به صورت نرم افزاری بر روی دستگاهش انجام داده کاری کرده که تصاویر تفاوت زیادی با واقعیت خود در زمینه رنگ ها داشته باشند ولی به قدری چشم نواز و قدرتمند زیر نور باشند که نخواهیم این تغییرات را عوض کنیم. در سمت دیگر و iPhone 6s می توان گفت این دستگاه با توازن عالی و رنگ های طبیعی توانسته صفحه نمایش قدرتمندی را آماده سازد.

به طور کلی با یک برآورد ساده می توان گفت که iPhone 6s و Samsung Galaxy S7 Edge با اختلاف از دو دستگاه دیگر جلوتر هستند و این رقابت را برده اند ولی به طور کلی هنوز زیر نور خورشید عملکرد قابل قبولی ندارند.

منبع:androidkadeh

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا