موبایل

گوشی کاترپیلار با دوربین حرارتی

وقتی صحبت از نام تجاری کاترپیلار به میان می آید، همه ما به یاد ماشین آلات سنگین و صنعتی می افتیم که حجم عظیمی از خاک و سنگ را در اندک زمانی جابجا می کنند. کاترپیلار با ارائه چنین محصولات قدرتمندی به نامی معتبر در صنعت معدن تبدیل شده است. اما به نظر می رسد شهرت در یک حوزه برای مدیران این شرکت قانع کننده نیست و به همین دلیل ترجیح می دهند در حوزه های دیگر نیز شانس خود را امتحان کنند. با گیگ نیوز همراه باشید.
جای تعجب نیست که شرکت کاترپیلار هم وارد حوزه پرسود گوشی های هوشمند شده و با معرفی گوشی CAT S40 نام خود را بر سر زبان ها انداخته است. البته داستان به اینجا ختم نمی شود و این شرکت قصد دارد گوشی جدیدی به نام CAT S60 را هم روانه بازار کند. گفته می شود CAT S60 نخستین گوشی هوشمند دارای دوربین حرارتی در جهان خواهد بود.
گفته می شود امکان پیش خرید این گوشی هوشمند منحصر به فرد از اواسط ماه خرداد فراهم می شود و به این ترتیب می توان انتظار رونمایی از یک گوشی مقاوم و قدرتمند را داشت. شایعات حاکی از آن هستند که اگر CAT S60 از فاصله دو متری هم روی سطحی از بتن سقوط کند هیچ آسیبی نخواهد دید و تا عمق پنج متری دریا نیز به مدت یک ساعت قادر به ادامه فعالیت خواهد بود.
دوربین حرارتی این گوشی هوشمند از فناوری FLIR بهره مند است، که به کاربران اجازه می دهد تا حرارتی که از چشم غیر مسلح پنهان است را مشاهده کنند. به این ترتیب امکان مشخص ساختن تفاوت های دمایی و تشخیص منابع گرما از فاصله ۳۰ متری میسر خواهد شد. این قابلیت باعث می شود CAT S60 به ابزاری ایده آل برای تشخیص راه های اتلاف گرما و انرژی در ساختمان و همچنین شناسایی دستگاه هایی که گرمای بیش از حد تولید می کنند تبدیل شود.
گفتنی است پیش بینی می شود اندروید ۶٫۰ مارشملو روی CAT S60 به صورت پیش فرض نصب باشد، توان پردازشی آن توسط پردازنده اسنپدراگون ۶۱۷ تامین شود، صفحه نمایش آن ۴٫۷ اینچ با ابعاد ۷۲۰ در ۱۲۸۰ پیکسل باشد، و حافظه رم آن سه گیگابایت و حافظه داخلی آن نیز ۳۲ گیگابایت ظرفیت داشته باشد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا