آموزش

انتقال تمامی اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید

خرید گوشی هوشمند جدید هیجان انگیز است، ولی مشکلاتی را هم به همراه دارد. از جمله این مشکلات، انتقال فایل ها و تنظیمات از گوشی قبلی به گوشی جدید است. اما به لطف اپلیکیشن های اندرویدی که به همین منظور تولید شده اند دیگر نیازی نیست نگران انجام این کار باشید. در ادامه به بررسی چگونگی انتقال فایل ها و برنامه ها از یک گوشی به گوشی دیگر خواهیم پرداخت. با گیگ نیوز همراه باشید.

 

مخاطبین را چطور انتقال دهیم
گوشی های هوشمند امروزی علیرغم همه امکانات جانبی که دارند ولی همچنان کاربرد اصلی آنها برقراری ارتباط تلفنی است. به همین دلیل حفظ فهرست مخاطبین از اهمیت بالایی برخوردار است. به این منظور وارد این مسیر شوید: Settings، سپس Account، سپس Google و در نهایت گزینه Contacts Sync را فعال کنید. این یکی از بهترین راه ها برای حفاظت بلندمدت از اطلاعات است. همچنین از امنیت بالایی نیز برخوردار است و می توان روی هر دستگاهی به آن دسترسی داشت.

 

 

android

راه دیگر، انتقال مخاطبین به کارت حافظه SD است. کافی است در قسمت Contacts، گزینه Export را انتخاب کنید. البته به یاد داشته باشید که اگر از قبل مخاطبی را روی کارت حافظه SD ذخیره کرده باشید، با انجام این کار شماره هر شخص دو بار ذخیره می شود.

 

android

همچنین به یاد داشته باشید که سیم کارت ها نیز قابلیت ذخیره سازی مخاطبین را دارند پس می توانید فهرست موردنظر خود را روی سیم کارت تان هم کپی کنید و از آن در گوشی جدید خود استفاده کنید.
پیامک ها را چطور انتقال دهیم
اگر هنوز هم از پیامک استفاده می کنید و دوست دارید پیام های قدیمی را در گوشی جدید خود نیز به همراه داشته باشید، می توانید از برنامه SMS Backup and restore استفاده کنید. این اپلیکیشن رایگان همان کاری را می کند که مدنظر شما است. می توانید نسخه پشتیبان تهیه شده توسط این برنامه را از طریق ایمیل یا بلوتوث به گوشی جدید منتقل کنید سپس آن را روی دستگاه جدید بکار بگیرید.
پیام های واتس اپ را چطور منتقل کنیم
یکی از بهترین روش ها برای حفظ تصاویر، ویدیوها و پیام ها در واتس اپ، تهیه نسخه پشتیبان از آنها و سپس ذخیره آنها در حساب کاربری گوگل درایو شخصی تان است. البته به یاد داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت حتما باید از تازه ترین نسخه واتس اپ استفاده کنید.

 

android

تصاویر را چطور منتقل کنیم
یکی از بهترین راه ها برای انتقال تصاویر، تهیه نسخه پشتیبان از آنها در حساب های cloud است. اپلیکیشن هایی همچون گوگل درایو و دراپ باکس هنگامی که گوشی شما به اینترنت متصل باشد این کار را به طور اتوماتیک انجام می دهند.
راه حل دیگر این است که اگر هر دو گوشی شما از قابلیت کارت حافظه SD پشتیبانی می کنند، تصاویر موجود در گوشی قدیمی را در کارت حافظه SD کپی کرده و سپس آنها را به گوشی جدید منتقل کنید.
فایل های موسیقی را چطور منتقل کنیم
فرایند انتقال فایل های موسیقی نیز کم و بیش مشابه انتقال تصاویر است، اما به یاد داشته باشید که فایل های موسیقی حجیم تر هستند و به همین علت انتقال آنها بیشتر زمان می برد.
اپلیکیشن ها و اطلاعات شان را چطور منتقل کنیم
با فرض اینکه حساب گوگل خود را روی گوشی جدیدتان فعال کرده باشید، باید همه اپلیکیشن هایی که در گوشی قبلی خود داشتید روی گوشی جدید هم قرار بگیرد. با این حال اگر می خواهید اطلاعات جانبی این برنامه ها را هم به گوشی جدید خود منتقل کنید، بهترین راه استفاده از اپلیکیشن هایی همچون Mobikin و google backup است. البته این راه برای گوشی های آیفون کاربردی نیست و اگر گوشی جدید شما محصول اپل است، ناچارید برنامه های پیشین خود را از اول دانلود کنید.
با انجام این کارها می توانید از گوشی جدید خود با همان حال و هوای گوشی قبلی لذت ببرید.
اگر شما هم راه حلی برای انتقال اطلاعات بین گوشی های هوشمند سراغ دارید با ما در میان بگذارید.

بالا