نظامی

معرفی اسلحه فرانسوی FAMAS / اسلحه محبوب گیمرها

FAMAS اسلحه ای فرانسوی است که مطمئنا دوستداران بازی رایانه ای کانتر استریک به خوبی با آن آشنا هستند و شاید هم عده ای از آن ها با شنیدن نام این اسلحه به یاد این بازی خواهند افتاد. با گیگ نیوز همراه باشید

این سلاح که در سال ۱۹۶۷ طراحی و ساخته شده است اسلحه ی رسمی نیروهای نظامی فرانسه  نیز می باشد .

این اسلحه در مدل های مختلف FAMAS F1 – FAMAS G1 – FAMAS G2 – FAMAS FÉLIN – FAMAS export ساخته شده است  و قیمت هر قبضه از این سلاح در مدل های F1 و G2 به ترتیب ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ یورو می باشد .

اسلحه ی فاماس

تشخیص FAMAS از دیگر سلاح ها هیچ وقت کار مشکلی نبوده و گذشته از خاص بودن ظاهر این نوع طراحی از لحاظ ارگونومیکی نیز ویژگی های منحصر بفردی دارد که اگر سرباز بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند دیگر کار با هیچ سلاح ها دیگر جز این جنگجوی فرانسوی نمی تواند برایش راضی کننده باشد .

اسلحه ی رسمی نیروهای نظامی فرانسه

فاماس از طرح بول پاپ و گلنگدن بسته برای ساختار اصلی استفاده کرده به این معنی که خشاب آن در قسمت پایانی و پشت قبضه تپانچه ای جای میگیرد  و این اسلحه فرانسوی با ۷۵۷ میلی متر طول در حدود ۲۰ سانتی متر از تفنگ M-16 که آن نیز از فشنگ های ۴۵ در ۵٫۵۶ میلی متری NATO استفاده می کند کوتاه تر بوده و این در حالی است که با جای دادن یک لوله بلند ۴۴۸ میلی متری در جان بدنه آن آُسیبی به توانایی های تفنگ وارد نیامده و هنوز تا برد ۳۰۰ متری دقت دارد .

اسلحه ی فرانسوی فاماس

وزن FAMAS 3.8 کیلوگرم است و با هر بار فشرده شدن ماشه ۳ تیر با سرعت بالا به سمت هدف شلیک می گردد و حتی در صورتی که دشمن به جلیقه ضد گلوله نیز مجهز باشد هجوم ناگهانی این حجم آتش و تمرکز آن می تواند موجب از پای در آمدن وی گردد .

طی ماه های گذشته تصاویری از این سلاح فرانسوی در دست تروریست های مسلح در سوریه منتشر شد که نشان می داد این اسلحه توسط حامیان غربی این گروه ها در اختیارشان قرار گرفته است .

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا