پیشنهاد ویژه

سرقت اطلاعات کاربران ایرانی توسط واتس‌اَپ طلایی

اخیرا انتشار اپلیکیشنی در فضای مجازی تحت عنوان واتس اپ طلایی با امکاناتی بیشتر از واتس اپ اصلی برای کاربران ایرانی دردسر ساز شده است  با گیگ نیوز  همراه باشید.

در روزهای اخیر بسیاری از کاربران سرویس واتس‌اَپ پیغامی را مبنی بر امکان استفاده از اپلیکیشن واتس اپ طلایی WhatsApp Gold دریافت کرده‌اند که نسخه‌ای اختصاصی از اپلیکیشن ارتباطی شناخته شده‌ی تحت تملک فیسبوک است.

کاربران گرامی توجه داشته باشید این اپلیکیشن هیچ یک از قابلیت‌های برشمرده برای آن و حتی قابلیت های اولیه واتس اپ را ندارد و تنها هدف توسعه‌دهندگان این بدافزار ، نفوذ به گوشی‌های هوشمند کاربران از طریق نصب این اپلیکیشن است.

پیام ارسال شده برای کاربران حکایت از این دارد که این اپلیکیشن با عنوان نسخه‌ی طلایی پیش از این تنها برای افراد مشهور در دسترس بوده و قابلیت‌هایی را نظیر ارسال صدها تصویر بصورت همزمان، شکلک های جدید و تماس ویدیویی در کنار ویژگی‌های پیشرفته‌ی امنیتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که اکنون با دریافت این نسخه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

تمام قابلیت ها و ویژگی‌های اشاره شده در پیام‌ ارسالی برای دریافت نسخه‌ی طلایی دروغ و فریبی بیش نیست و دریافت واتس‌اَپ نسخه‌ی طلایی گوشی هوشمند را تحت کنترل بدافزاری قرار خواهد داد که راهی بسیار ساده را برای سرقت اطلاعات برای سارقان آنلاین فراهم می‌کند.

البته توسعه دهندگان اخیرا نام‌های متعددی را برای بدافزار خود انتخاب کرده‌اند تا بتوانند کاربران بیشتری را گمراه کرده و بدافزار خود را روی گجت‌های بیشتری نصب کنند.

برای مثال می‌توان به انتخاب نام واتس‌اَپ پلاس نیز اشاره کرد که بعضا این بدافزار با این نام معرفی شده و روی گوشی‌های هوشمند کاربران نصب می‌شود.

در صورتی که واتس‌اَپ به استفاده از این بدافزار توسط کابرانش پی ببرد، این کاربران را بن کرده و دسترسی آن‌ها را به خدمات واتس اَپ متوقف می‌کند.  واتس‌اَپ در وب‌سایت خود نیز به این موضوع اشاره می‌کند که واتس‌اَپ پلاس توسط این کمپانی توسه نیافته و توسط این کمپانی شناخته شده نیست.

واتس‌اَپ به کاربرانش تذکر می‌دهد که استفاده از این بدافزار می‌تواند منجر به سرقت اطلاعات بدون اطلاع کاربر شود، بطوری که داده‌های خصوصی کاربران در اختیار سارقان قرار می‌گیرد. پیشنهاد واتس‌اَپ پاک کردن هر چه سریع‌تر بدافزار و صبر کردن برای ۲۴ ساعت است تا پس از آن بتوانند با اطمینان به استفاده از سرویس اصلی واتس‌اَپ بپردازند.

برای اطمینان از اینکه گوشی هوشمند هیچ گاه در معرض چنین بدافزار‌هایی قرار نخواهد گرفت، باید اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را از منابعی مطمئن نظیر گوگل پلی یا فروشگاه‌های معتبر دیگر دانلود کرد.

اطمینانی ترین راه ، دانلود از خود سایت سازنده این اپلیکیشن ها است

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا