آموزش

چگونه وایرلس خانگی را هک کنیم؟همراه راه حل جلوگیری از هک

اگر بخواهیم در این دوره نگاه واقع بینانه به مسائل دشته باشیم برای هر چیزی یک راه حل موجود است.و یکی از مسائلی وسایل دیجیتال و گسترش روز افزون این تجهیزات می باشد.امروزه بیشتر خانه ها از مودم وایرلس استفاده میکنند و این استفاده گسترده سبب شده تا عده ای دنبال سواستفاده باشند و از روشهای مختلف به تجهیزات ما متصل شوند.با گیگ نیوز همراه باشید.

WPS که مخفف Wi-Fi Protected Setup است و در گذشته WSC و در بعضی از محصولات شبکه، QSS نیز خوانده می‌شود. WPS توسط گروه Wi-Fi Alliance در سال ۲۰۰۶ معرفی شد و هدف از آن ارائه قابلیتی بود که کاربران خانگی که از تنظیمات و امنیت مودم یا اکسس پوینت شان آگاهی چندانی نداشتند، بتوانند بدون وارد کردن رمز (PSK) و تنها با استفاده از یک کد ۸ رقمی یا حتی بدون وارد کردن کد، بتوانند به شبکه متصل شوند. بیشتر از این وارد جزئیات نمیشویم

در گذشته همانگونه در بالا اشاره شد هک کردن یک مودم وایرلس کار تقریبا دشوار بود ولی الان با استفاده از نرم افزاری که در پایین به شما معرفی میکنیم خیلی راحت میتوانید یک مودم را هک کنید.

دانلود و نصب اپلیکیشن Wps Wpa Tester Premium

در ضمن لازم به دکر است برای دسترسی کامل به تمامی امکانات این نرم افزار باید گوشی شما root شده باشید.

شاید این سوال تا اینجا واسه شما پیش آمده باشد که چرا ما داریم راهکار هک رو آموزش میدهیم؟مگر این کار خلاف نیست؟و…

هدف ما از آموزش و معرفی نرم افزار هک این بود شما رو با روش آسان هک آشنا کنیم تا دنبال راه حل مقابله با آن بروید چون دیگر متوجه شده اید این کار به آسانی صورت میگیرد.

راه حل ارتقا امنیت جهت جلوگیری از هک مودم شما

خیلی آسان است، باید در تنظیمات مودم خانگیتان گزینه WPS را غیر فعال کنید. برای دسترسی به تنظیمات مودم باید بعد از اتصال کامپیوتر یا لپتاپ توسط کابل به مودم با نوشتن آدرس مودم که به صورت پیش فرض مطابق زیر است:

http://192.168.1.1

منوی کنترلی مودم را باز نمایید، یوزر و پسورد درخواستی را وارد کنید ( لازم به توضیح است در اکثر مودم های کنونی بازار به صورت پیش فرض نام کاربری و پسورد هر دو admin هستند.) در ادامه دنبال کزینه Advance Wifi Setting یا موردی مشابه بگردید، در لیست قابل مشاهده گزینه Disable WPS را فعال و یا Enable WPS را غیر فعال کنید.

منبع:netnevesht

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا