اخبار فناوری

دولت روسیه استفاده از تلگرام را برای مقامات این کشور ممنوع کرد /سرور تلگرام در آلمان است

طرح تدوین شده برای تصمیم گیری نهایی از سوی وزارت توسعه اقتصادی روسیه به ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور ارائه شده است . بر اساس این طرح استفاده از نرم افزارهای پیام رسان اینترنتی که سرور آن ها در  خارج از روسیه کنترل می شود از جمله تلگرام، جی میل، واتس آپ، وایبر و اسکایپ برای مقام های روسیه ممنوع شد. در ادامه با گیگ نیوز همراه باشید

روزنامه کامرسانت امروز (سه شنبه) با اعلام فهرست ممنوعه پیشنهادی پیام رسان های خارجی، نوشته است: در طرح ارائه شده به رییس جمهوری روسیه، لزوم اقدام برای خرید برنامه های رایانه ای و تجهیزات مربوطه با هدف راه اندازی سامانه پیام رسان در داخل مورد اشاره قرار گرفته است.

براساس این درخواست ممنوعیت پیشنهاد شده شامل استفاده از پیام های رسان های خارجی در تمامی ادارات دولتی و شرکت هایی می شود که دولت در آن سهم دارد.

براساس گزارش های انتشار یافته، مقر تلگرام که ارتباط فیزیکی و حقوقی باروسیه ندارد در برلین آلمان است.

با این اوصاف در پاسخ به واکنش روز قبل تلگرام مبنی بر عدم انتقال سرور به ایران و قطع همکاری با کاربران ایرانی در چند ماه آینده باید به مدیران این اپلیکیشن که تنها با استقبال کاربران ایرانی توانسته اند در دنیا مطرح شوند و ارزش و سهام این شرکت را افزایش دهند گفت که چگونه دولتمردان کشور شما به سرور و اپلیکیشن شما که همه آن را روسی میدانند و خود سازنده آن نیز روسی است  اعتمادی ندارند و استفاده این اپلیکیشن را جهت حفظ امنیت خود ممنوع کرده اند اما انتظار دارید ایران سرورهای شما را که خارج از کشور است به راحتی قبول کند و به ادامه فعالیت این پیام رسان در داخل ایران خرده نگیرند؟

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا