نظامی

یازده جنگ افزار پیشرفته و مخوف ارتش روسیه به روایت تصویر و مشخصات آن

سایت Business Insider مخوف ترین و ترسناک ترین سامانه های تسلیحاتی مورد استفاده ارتش روسیه را معرفی کرده است. با گیگ نیوز همراه باشید

کشتی موشک انداز “بورا”

سرعت این کشتی موشک انداز “هاور کرافت” صد کیلومتر در ساعت است و مسلح به هشت موشک ضد کشتی “موسکیت” و ۲۰ موشک ضد هوایی “اوسا ـ ام” است. تعداد خدمه این کشتی ۶۸ نفر است.

کشتی موشک انداز بورا
کشتی موشک انداز “بورا”

 

“پانتسیراس ۱”

سامانه موشکی ـ توپخانه ای پدافند هوایی “پانتسیراس ۱” مجهز به ۱۲ موشک هوایت شونده “زمین به هوای و دو توپ خودکار ۳۰ میلیمتری است. از آن برای انهدام هواپیما ها، بالگرد ها ،موشک های بالستیکی و موشک های کروز استفاده می شود.

پانتسیراس 1
“پانتسیراس ۱”

 

زیردریایی غیر قابل ردیابی

زیردریایی “نووراسیسک” در سال ۲۰۱۳ در شهر سن پترزبورگ به آب انداخته شد. این اولین زیردریایی از زیردریایی های دیزلی ـ برقی کلاس “وارشاویانکا” است. استفاده از فناوری “استلس”ب اعث شده این زیردریایی عملا غیرقابل رد یابی شود.

زیردریایی نووراسیسک
زیردریایی “نووراسیسک”

جنگنده “میگ ۳۵”

جنگنده چند منظوره میگ ۳۵ هم در نبرد هوایی و هم برای بمارن های دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. سرهت آن ۲۴۰۰ کیلومتر در ساعت است و قادر به انهدام اهداف دریایی و زمینی از فاصله زیاد و انجام پرواز های شناسایی است.

جنگنده میگ 35
جنگنده “میگ ۳۵”

 

سامانه موشکی پدافند هوایی “بوک ام”

برد موشک های ۹М۳۱۷ مورد استفاده در سامانه “بوک ام” ۴۶ کیلومتر و وزن کلاهک این موشک ها ۷۰ کیلوگرم است.

سامانه موشکی پدافند هوایی بوک ام
سامانه موشکی پدافند هوایی “بوک ام”

 

“آراس۲۴” موسوم به “یارس”

قرار است سامانه موشکی “یارس” جای سامانه “توپول ام” را بگیرد و استقرار آن در سال ۲۰۱۰ آغاز شده است.
این موشک بالستیکی بین قاره ای حامل چند کلاهک هوشمند است و حداکثر برد آن ۱۱ هزار کیلومتر است. قدرت این موشک صد برابر بمب اتمی آمریکایی پرتاب شده به شهر هیروشیمای ژاپن در سال ۱۹۴۵ است.

آراس24 موسوم به یارس
“آراس۲۴” موسوم به “یارس”

 

بمب افکن “توپولف ۱۶۰”

این بزرگترین هواپیمای مافوق صوت جهان در سال ۱۹۸۰ در اتحاد شوروی ساخته شد و دارای پرقدرت ترین موتورها در جهان است. “توپولف ۱۶۰” قادر به حمل ۴۰ تن تسلیحات است.

بمب افکن توپولف 160
بمب افکن “توپولف ۱۶۰”

 

تانک “تی ۹۰”

پیشرفته ترین تانک مورد استفاده ارتش روسیه است. این تانک مجهز به توپ بی خان ۳۰ میلی متری ۲А۴۲ و همچنین تیربار ضد هوایی دارای وسیله نشانه گیری از راه دور است.

 تانک تی 90
تانک “تی ۹۰”

 

زیردریایی کلاس “بوری”

زیردریایی”بوری” به وزن بیش از ۱۴٫۷ تن اندکی کوچکتر از زیردریایی پیشین کلاس “آکولا” است اما مسلح به ۱۶ موشک “بولاوا” است که هرکدام از آنها ۶ تا ۱۰کلاهک دارد. زیردریایی”بوری” چنان نیرویی است که باید روی آن حساب کرد.

زیردریایی کلاس بوری
زیردریایی کلاس “بوری”

بالگرد “می ۲۸”

بالگرد تهاجمی می ۲۸ مسلح به توپ ۳۰ میلی متری ۲А۴۲ بوده و قادر به حمل موشک های هدایت شونده و هدایت نشونده و مسلسل سنگین است.

بالگرد می 28
بالگرد “می ۲۸”

 

سامانه موشک پدافند هوایی اس ۳۰۰

اس ۳۰۰ بهترین سامانه برای سرنگونی هواپیما است. این سامانه می تواند حتی شش هواپیما را بطور همزمان سرنگون کرده و به سوی هر کدام از آنها ۱۲ موشک شلیک کند. هر پرنده ای که شعاع تا ۳۰۰ کیلومتری در آسمان قرار دارد باید از اس ۳۰۰ بترسد.

سامانه موشک پدافند هوایی اس 300
سامانه موشک پدافند هوایی اس ۳۰۰

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا