نظامی

یازده جنگ افزار پیشرفته و مخوف ارتش روسیه به روایت تصویر و مشخصات آن

یازده جنگ افزار پیشرفته و مخوف ارتش روسیه به روایت تصویر و مشخصات

سایت Business Insider مخوف ترین و ترسناک ترین سامانه های تسلیحاتی مورد استفاده ارتش روسیه را معرفی کرده است. با گیگ نیوز همراه باشید

کشتی موشک انداز “بورا”

سرعت این کشتی موشک انداز “هاور کرافت” صد کیلومتر در ساعت است و مسلح به هشت موشک ضد کشتی “موسکیت” و 20 موشک ضد هوایی “اوسا ـ ام” است. تعداد خدمه این کشتی 68 نفر است.

کشتی موشک انداز بورا
کشتی موشک انداز “بورا”

 

“پانتسیراس 1”

سامانه موشکی ـ توپخانه ای پدافند هوایی “پانتسیراس 1” مجهز به 12 موشک هوایت شونده “زمین به هوای و دو توپ خودکار 30 میلیمتری است. از آن برای انهدام هواپیما ها، بالگرد ها ،موشک های بالستیکی و موشک های کروز استفاده می شود.

پانتسیراس 1
“پانتسیراس 1”

 

زیردریایی غیر قابل ردیابی

زیردریایی “نووراسیسک” در سال 2013 در شهر سن پترزبورگ به آب انداخته شد. این اولین زیردریایی از زیردریایی های دیزلی ـ برقی کلاس “وارشاویانکا” است. استفاده از فناوری “استلس”ب اعث شده این زیردریایی عملا غیرقابل رد یابی شود.

زیردریایی نووراسیسک
زیردریایی “نووراسیسک”

جنگنده “میگ 35”

جنگنده چند منظوره میگ 35 هم در نبرد هوایی و هم برای بمارن های دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. سرهت آن 2400 کیلومتر در ساعت است و قادر به انهدام اهداف دریایی و زمینی از فاصله زیاد و انجام پرواز های شناسایی است.

جنگنده میگ 35
جنگنده “میگ 35”

 

سامانه موشکی پدافند هوایی “بوک ام”

برد موشک های 9М317 مورد استفاده در سامانه “بوک ام” 46 کیلومتر و وزن کلاهک این موشک ها 70 کیلوگرم است.

سامانه موشکی پدافند هوایی بوک ام
سامانه موشکی پدافند هوایی “بوک ام”

 

“آراس24” موسوم به “یارس”

قرار است سامانه موشکی “یارس” جای سامانه “توپول ام” را بگیرد و استقرار آن در سال 2010 آغاز شده است.
این موشک بالستیکی بین قاره ای حامل چند کلاهک هوشمند است و حداکثر برد آن 11 هزار کیلومتر است. قدرت این موشک صد برابر بمب اتمی آمریکایی پرتاب شده به شهر هیروشیمای ژاپن در سال 1945 است.

آراس24 موسوم به یارس
“آراس24” موسوم به “یارس”

 

بمب افکن “توپولف 160”

این بزرگترین هواپیمای مافوق صوت جهان در سال 1980 در اتحاد شوروی ساخته شد و دارای پرقدرت ترین موتورها در جهان است. “توپولف 160” قادر به حمل 40 تن تسلیحات است.

بمب افکن توپولف 160
بمب افکن “توپولف 160”

 

تانک “تی 90”

پیشرفته ترین تانک مورد استفاده ارتش روسیه است. این تانک مجهز به توپ بی خان 30 میلی متری 2А42 و همچنین تیربار ضد هوایی دارای وسیله نشانه گیری از راه دور است.

 تانک تی 90
تانک “تی 90”

 

زیردریایی کلاس “بوری”

زیردریایی”بوری” به وزن بیش از 14.7 تن اندکی کوچکتر از زیردریایی پیشین کلاس “آکولا” است اما مسلح به 16 موشک “بولاوا” است که هرکدام از آنها 6 تا 10کلاهک دارد. زیردریایی”بوری” چنان نیرویی است که باید روی آن حساب کرد.

زیردریایی کلاس بوری
زیردریایی کلاس “بوری”

بالگرد “می 28”

بالگرد تهاجمی می 28 مسلح به توپ 30 میلی متری 2А42 بوده و قادر به حمل موشک های هدایت شونده و هدایت نشونده و مسلسل سنگین است.

بالگرد می 28
بالگرد “می 28”

 

سامانه موشک پدافند هوایی اس 300

اس 300 بهترین سامانه برای سرنگونی هواپیما است. این سامانه می تواند حتی شش هواپیما را بطور همزمان سرنگون کرده و به سوی هر کدام از آنها 12 موشک شلیک کند. هر پرنده ای که شعاع تا 300 کیلومتری در آسمان قرار دارد باید از اس 300 بترسد.

سامانه موشک پدافند هوایی اس 300
سامانه موشک پدافند هوایی اس 300

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا