اخبار فناوری

هک کردن میلیون ها حساب کاربری و حراج آن به قیمت ده میلیون تومان

یک هکر با هک کردن حساب کاربران دو شبکه اجتماعی به نام های تامبلر و مای اسپیس که از شبکه های اجتماعی محبوب و پر مخاطب نیز میباشد این اطلاعات را در اینترنت به حراج گذاشته است ، گفتنی است این هکر توانسته است صدها میلیون حساب کاربری را هک کند! در ادامه با گیگ نیوز همراه باشید
اگر تعداد حساب های هک شده توسط این هکر را بازگو کنیم شاید باور آن برای شما کمی سخت باشد ، اما باید گفت که این هکر توانسته است اطلاعات ۳۶۰ میلیون حساب کاربری سایت مای اسپیس بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ و شصت میلیون حساب کاربری سایت تامبلر در سال ۲۰۱۳ را هک کند

پس از انتشار این خبر ، سایت مای اسپیس با انتشار بیانیه اعلام کرده است که تمام پسوردهای کاربران خود که پیش از ۱۱ ژوین سال ۲۰۱۳ ساخته شده اند را بدون اجازه کاربرا خود باطل کرده است.

این هکر تمام این اطلاعات شامل ایمیل، پسورد و نام کاربری را به قیمت ۶ بیت کوین، معادل ۲۸۰۰ یورو ( چیزی حدود تقریبا ۱۰ میلیون تومان تا این لحظه بنا به نرخ یورو در ایران) به فروش گذاشته است.

جالب است بدانیند سرقت اطلاعات و حراج حساب کاربران توسط این هکر برای اولین بار نبوده و همین هکر به تازگی اطلاعات  ۱۷۰ میلیون کاربر لینکدین را در اینترنت به قیمت ۲۰۰۰ یورو به فروش رسانده بود. سایت لینکدن نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است که شعار امنیت و حفظ اطلاعات یکی از جنبه های جذب مخاطب این سایت بود !

 

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا