آموزش

۵ راهکار افزایش سرعت گوشی های اندروید

چند ماهیست که شرکت یاهو با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و حتی پیوستن خانم مریسا مایر، که سابقه مدیریتی چندین ساله در کمپانی گوگل را در کارنامه دارد هم نتوانست این شرکت را از این اوضاع نامساعد بیرون بیاورد..با گیگ نیوز همراه باشید.

۱-حدف ویجت ها

اگر در صفحه خانگی گوشی ویجت های زیادی دارید میتوانید مواردی که غیرضروری هستند را حذف کنید.زیرا در کنار اینکه قابلیت زیادی دارند قدرت پردازش زیادی لازم دارند.

۲-حذف برنامه های بی استفاده

بسیاری از برنامه ها و اپلیکیشن هایی که بر روی دستگاه دانلود میکنیم بعد از مدتی دیگر مورد نیاز نیستند و فقط باعث کند شدن گوشی یا تبلت شما می شوند.حال بهتر است لیستی از برنامه های بی کاربرد خود تهیه و شروع به پاک کردن آن ها کنید تا حافظه خالی در نتیجه سرعت افزایش پیدا کند.

۳-رهایی از فایل های رسانه ای

دلیل بعدی که باعث ایجاد مشکل سرعت دستگاه می شود فایل های رسانه ای هستند. موزیک، عکس و ویدیوها نیز می توانند همچون برنامه ها فضای زیادی از حافظه را اشغال کنند. اگر گوشی شما از فیلمبرداری ۴K و ویدیوهای آن پشتیبانی می کند که دیگر حافظه ای باقی نمی ماند! همچون مورد بالا، تمامی فایل های رسانه ای را که که واقعاً برایتان مهم نیستند حذف کنید. مطمئن باشید که این کار تاثیر بسیار زیادی روی سرعت گوشی دارد و بلافاصله پس از حذف فایل ها تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد.

۴-Reboot یا راه اندازی مجدد

شاید خیلی پیش پا افتاده به نظر برسد ولی برای زمان کوتاهی جواب می دهد.دستگاه خود را خاموش روشن کنید.

۵-پاکسازی رم توسط برنامه های مدیریت برنامه

اندروید در مواقعی که نیاز به مموری دارد، بصورت خودکار برنامه های بی استفاده ای که در پس زمینه در حال اجرا هستند را می بندد. اما در حالت عادی برنامه های زیادی در حال اجرا بصورت پس زمینه هستند. در ابتدا می توان با باز کردن صفحه ی Recent Apps از نرم افزارهای در حال اجرا خارج شد. اما برای بستن کامل آنها می توان به بخش تنظیمات برنامه ها و سپس تب Running مراجعه کرد تا لیستی از اینگونه اپلیکیشن ها نمایش داده شود. در این بخش می توانید برنامه هایی که بیهوده در حال اجرا هستند را متوقف کنید. بدون شک انجام این کارها بصورت دستی خیلی زمان می برد اما برنامه هایی مخصوص این کار وجود دارند که بصورت خودکار اپلیکیشن های غیرضروری در حال اجرا را شناسایی و متوقف می کنند.پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار حرفه ای Advanced Task Killer است.

برای دانلود بر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا