آموزش

گوگل آدرس و مکان دقیق گوشی گمشده را به شما میدهد +آموزش

جستجوی “I lost my phone” در گوگل به شما امکان پیدا کردن گوشی‌های گم شده را می‌دهدمی‌دهد.

به گزارش گیگ نیوز ، ابزار I lost my phone امکان یافتن دستگاه دیجیتال گم شده را به فرد می‌دهد. با استفاده از این ابزار، فرد می‌تواند محل دستگاه خود را بیابد یا اگر شخص حدس می‌زند که دستگاه به سرقت رفته است، امکان حذف دسترسی به حساب‌های فرد را فراهم می‌سازد.

گوشی مفقودی در گوگل

ابزار “I lost my phone” این امکان را فراهم می‌سازد که هر کسی که گوشی خود را گم کرده است، آن را پیدا کند. گوگل ابزار جدیدی را معرفی کرده است که دستیابی مردم به دستگاه‌های گم شده را فراهم می‌سازد. جستجوی عبارت I lost my phone، یک صفحه وب‌سایت ویژه را نمایش می‌دهد که شامل همه دستگاه‌هایی است که گوگل آن‌ها را برای شما ثبت نموده است. در این صفحه شما می‌توانید روی آن دستگاه‌هایی که گم کرده‌اید کلیک کنید. در این صفحه، شما گزینه‌هایی که در مقابل خود دارید عبارتند از مشاهده محل دستگاه بر روی نقشه یا قفل صفحه نمایش دستگاه است.

برخی از ویژگی‌های  این ابزار فقط بر روی اندروید کار می‌کند. اگر دستگاه شما iPhone است در این ابزار گزینه‌ای برای شما وجود ندارد و شما می‌توانید از iCloud استفاده کنید. سرویس iCloud اپل مشابه ابزار گوگل است. این سرویس بر روی یک نقشه مکان گوشی را نشان می‌دهد و یک صدا را پخش می‌کند یا به حالت از دست رفته (lost mode) می‌رود و هر کسی که آن را پیدا کند را راهنمایی می‌کند که چگونه آن را بازگرداند.

گوگل هنوز هم می‌تواند برخی از خدمات را برای دستگاه‌های iOS انجام دهد، مانند قفل کردن حساب‌های گوگل در زمانی که آن دستگاه دزدیده شده است، پس فرد سارق امکان خواندن ایمیل‌ها و دسترسی به حساب گوگل ثبت شده را گوشی را ندارد.

همچنین، این سایت راه‌های آسانی برای دسترسی به حساب‌های فرد اضافه کرده است. کافی است که فرد به گوگل بگوید  Ok Google, show me my account. در این‌صورت گوگل اطلاعات را پیدا می‌کند.

منتشر شده در click

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا