ترفند

آموزش بازیابی مخاطبین حذف شده در گوشی اندروید شما بدون نصب برنامه

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای همه ی ما پیش آمده باشد، از دست دادن یا حذف مخاطبین گوشی است. اما خبر خوب این است که سیستم عامل اندروید، امکان بازیابی مخاطبینی که خواسته یا ناخواسته از روی دستگاه پاک شده اند را فراهم می کند. در ادامه برایتان شرح می دهیم که چگونه با استفاده از حساب کاربری جیمیل، مخاطبین خود را باز گردانید. در ادامه با گیگ نیوز همراه باشید

استفاده از جیمیل

ممکن است شما نیز از طرفداران اتصال حساب کاربری گوگل به اندروید نباشید اما در مواجه با اینگونه شرایط، قدر آن را خواهید دانست! هنگامیکه موبایل یا تبلت اندرویدی خود را به سرویس گوگل متصل می کنید برخی از اطلاعات شما برای مواقع ضروری در سرورهای گوگل نگه داری می شود. از جمله ی این موارد، بازیابی مخاطبینی است که در ۳۰ روز گذشته حذف شده اند. همچنین چت مخاطبان در ۲۴ ساعت گذشته نیز قابل دسترسی است.

برای ریکاوری اینگونه اطلاعات از دست رفته نیاز است از نسخه ی تحت وب جیمیل استفاده کنید. پس از اینکه وارد حساب کاربری خود شدید بر روی علامت Gmail در سمت چپ صفحه کلیک کرده و از منویی که باز می شود گزینه ی Contacts را انتخاب کنید.

بازیابی مخاطبین حذف شده

اکنون لیست تمام مخاطبانی که به اکانت گوگل شما ضمیمه شده اند ظاهر می شود. شما می توانید نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن آنها را مشاهده کنید. در لیست تنظیماتی که سمت چپ صفحه قرار دارد بر روی گزینه ی More کلیک کرده و سپس گزینه ی Restore Contacts را انتخاب نمایید.

بازیابی مخاطبین حذف شده

در پنجره ای که باز می شود می توانید انتخاب کنید مخاطبین را بر اساس مدت زمانی که حذف شده اند، ریکاوری کنید. این مدت زمان می تواند ۱۰ دقیقه، ۱ ساعت، ۱ روز، ۱ هفته و حداکثر تا ۱ ماه باشد. پس از انتخاب زمان موردنظر، بر روی گزینه یRestore کلیک کنید تا مخاطبین حذف شده به لیست اضافه شوند.

بازیابی مخاطبین حذف شده

سایر روش ها

اگر شما حساب جیمیل ندارید یا مخاطبین خود را با آن همگام سازی (Sync) نکرده اید، متاسفانه بازیابی این اطلاعات می تواند اندکی دشوار باشد. اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که این سرویس ریکاوری را فراهم می کنند. این برنامه ها معمولاً به کمک کامپیوتر شخصی یا مک، در داخل حافظه ی گوشی به دنبال اطلاعات از دست رفته می گردند. یکی از نرم افزارهای کاربردی در این زمینه که تعداد دستگاه های زیادی را پشتیبانی می کند Recovery Android نام دارد که می توانید آن را از سایت رسمی اش دریافت کنید.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا