ترفند

افزایش قدرت سیگنال گوشی های اپل با این ترفند

بدترین چیزی که ممکن است در یک آیفون رخ دهد چیست؟ بدون شک نداشتن سیگنال! اگر گوشی شما آنتن نداشته باشد و همچنین به شبکه ی وای فای هم دسترسی نداشته باشید هیچ راهی برای گرفتن تماس، ارسال تکست یا استفاده از اینترنت وجود ندارد. در ادامه با گیگ نیوز همراه باشید

نداشتن سرویس یا وجود سیگنال کم در آیفون شما، آن را به یک کامپیوتر آفلاین با کاربردهای محدود تبدیل می کند. به خصوص در این دوره که همه ی ما وابسته ی شبکه های اجتماعی هستیم و نبود آنها در زندگیمان تاثیرات فراوانی دارد. اما چگونه می توان این مسئله را برطرف کرد تا با چنین موقعیت هایی برخورد نکنیم؟ ما انواع تست ها را انجام داده و به ۵ ترفند رسیده ایم که باعث افزایش قدرت سیگنال آیفون می شود. در ادامه به شرح این ۵ مورد می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

۱- تغییر وضعیت حالت هواپیما

یک راه حل ساده برای حل مشکل اتصالات و همچنین مسئله ی نبود سیگنال، این است که وضعیت حالت هواپیما را تغییر دهید. برای این کار ابتدا بخش مرکز کنترل (Control Center) که با کشیدن صفحه به سمت بالا نمایان می شود را باز کنید. بر روی علامت هواپیما ضربه زده و بعد از اینکه فعال شد چند ثانیه صبر کرده و دوباره روی آن ضربه بزنید تا غیرفعال شود. از آنجایی که این کار باعث برقراری دوباره اتصالات می شود در بسیاری از مواقع چاره ساز خواهد بود.

افزایش قدرت سیگنال گوشی های اپل با این ترفند (3)

روش دیگر برای دسترسی به گزینه ی حالت هواپیما، استفاده از برنامه ی تنظیمات (Settings) می باشد. پس از ورود به این بخش در همان منوی اصلی گزینه ی Airplane Mode را مشاهده خواهید کرد. گزینه ی حالت هواپیما بر روی اکثر دستگاه ها وجود دارد و همانطور که از نامش پیداست در هنگام پرواز استفاده می شود. با روشن کردن این گزینه تمامی اتصالات رادیویی و بی سیم آیفون شما قطع خواهد شد.

۲- راه اندازی مجدد آیفون

اگر مورد بالا کمکی نکرد می توانید از این ترفند ساده ولی پرکاربرد استفاده کنید. یکبار آیفون خود را بصورت راه اندازی مجدد (Reboot) کنید. دکمه ی دکمه ی خاموش/روشن (Sleep/Wake) و همچنین دکمه ی خانه (Home) را فشار داده و تا وقتیکه لوگوی اپل نمایش داده شود نگه دارید. سپس قفل آیفون را باز کرده و ببینید که آیا مشکل سرویس دهی حل شده است یا خیر. این راه حل، اکثر مسئله های مربوط به اتصالات را رفع می کند.

۳- چک کردن سیم کارت

یکی از دلایل مشکل عدم وجود سیگنال می تواند سیم کارت شما باشد. ممکن است سیم کارت بصورت مناسب در جای خود نصب نشده باشد. همچنین اگر سیم کارت خود را به نانو سیم کارت تبدیل کرده باشید ممکن است سایز آن دقیق نباشد و بصورت کامل در شیار سیم کارت جای نگیرد. در برخی مواقع هم تنها خارج کردن سیم کارت و نصب دوباره ی آن ممکن است مشکل را حل کند.

۴- آپدیت آی او اس (iOS)

اگر هیچکدام از موارد بالا کار نکرد ناامید نشوید. یکی از راه حل های چاره ساز دیگر، بروزرسانی سیستم عامل آیفون می باشد. برای این کار وارد برنامه ی Settings شده و بر روی بخش General ضربه بزنید. اکنون وارد بخش Software Update شده و اگر مشاهده کردید که آپدیت جدیدی موجود است، آن را دریافت و نصب نمایید.

افزایش قدرت سیگنال گوشی های اپل با این ترفند (1)

۵- تنظیم مجدد تنظیمات شبکه

در اکثر مواقع، مشکل شما با ترفندهای بالا حل خواهد شد در غیر اینصورت می توانید از این راه استفاده کنید. ابتدا توجه داشته باشید که با این کار رمز عبورهای ذخیره شده برای شبکه های وایرلس پاک خواهند شد. جهت تنظیم مجدد شبکه ابتدا به بخش تنظیمات رفته و سپس وارد بخش General شوید. در منوی ظاهر شده، وارد قسمت Reset شده و بر روی گزینه ی Reset Network Settings ضربه بزنید.

افزایش قدرت سیگنال گوشی های اپل با این ترفند (2)

نکته اضافی: استفاده از Field Test App

به عنوان یک نکته ی اضافی می توانید از یک گزینه ی مخفی که اپل برای نمایش دقیق قدرت سیگنال دستگاه قرار داده، استفاده کنید. برای استفاده از این ترفند مخفی به این آموزش مراجعه نمایید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا