سیستم عامل

فعلا اندروید ۶ را روی گوشی های سامسونگ نصب نکنید

طی روزهای اخیر، یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت به نام McNooberson گزارش کرده که او و همسرش پس از اینکه گوشی های سامسونگ خود را به اندروید مارشملو بروزرسانی کرده اند دیگر قادر به استفاده از دستگاه های خود نیستند.  با گیگ نیوزهمراه باشید.
اندکی پس از این گزارش، عده ای دیگر از کاربران نیز مشکل مشابهی را گزارش کردند. بر اساس این گزارش ها، تعدادی از گوشی های گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۶، گلکسی نوت ۵ و گلکسی نوت ۴ سامسونگ پس از دریافت اندروید ۶ دچار مشکل در عملکرد خود شده اند.
پس از اینکه سامسونگ بروزرسانی اندروید مارشملو ۶٫۰ را عرضه کرد، تعدادی از کاربران گزارش کردند که گوشی های هوشمند آنها دیگر اثر انگشت آنها را نمی پذیرد. همچنین آن عده از کاربران که برای ورود به گوشی خود رمز عبور تعریف کرده بودند نیز با همین مشکل روبرو شدند و گوشی رمز را نمی پذیرفت. این مشکل برای کاربرانی که از Pattern برای ورود به گوشی خود استفاده می کردند نیز وجود داشت.
در حال حاضر، تنها راه پیش روی این کاربران این است که با استفاده از وب سایت findmymobile.samsung.com هر بار نسبت به باز و بسته کردن قفل گوشی خود اقدام کنند. البته این امکان نیز مشروط به این است که این کاربران دارای یک حساب کاربری فعال سامسونگ باشند.
اگرچه این مشکل تنها بخش کوچکی از کاربران سامسونگ را تحت تاثیر قرار داده، ولی به نظر می رسد بهترین راه برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی این است که پیش از دریافت این بروزرسانی، تمامی گزینه های امنیتی گوشی را فعال کنید تا پس از اینکه گوشی دوباره روشن شد نیازی به وارد کردن رمز نباشد. هنوز مشخص نیست این مشکل از کجا ریشه گرفته و چرا فقط برای عده محدودی از کاربران رخ داده است.
سامسونگ هنوز واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا