موبایل

اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی روی آیفون ممکن شد

«نیک لی» یکی هواداران اصلی فعالیت‌های هکری محسوب می‌شود و در این زمینه همکاری‌های فراوانی را هم با گروه‌های مختلف هکری انجام می‌دهد.

گیگ نیوز – او پیش از این با هک کردن ساعت مچی هوشمند Apple Watch توانست سیستم عامل رایانه‌ای و قدیمی ویندوز ۹۵ را روی آن نصب کند. اگرچه این کار غیرقابل استفاده بود و مزیت چندانی نداشت، ولی انجام چنین اقدامی جالب به نظر می‌رسید.

او در آخرین اقدام خود یک قاب مخصوص برای گوشی هوشمند ساخته است که به کاربران امکان می‌دهد اپلیکیشن‌های اندرویدی را روی آن نصب کنند.

«نیک لی» در تصاویر ویدیویی که به اشتراک گذاشته است نشان داد چگونه اپلیکیشن‌های اندرویدی می‌توانند روی سیستم عامل iOS و گوشی هوشمند آیفون نصب شوند. این طور که مشخص شده است، در این اقدام سیستم عامل اندروید ۴٫۱ جلیبین روی آیفون به اجرا درآمده است.

این هک از طریق یک قاب موبایلی ضخیم انجام می‌شود که «نیک لی» آن را برای آیفون ساخته است. او با استفاده از قاب خود امکان اجرای اپلیکیشن‌های ساخته شده در شرکت‌های نرم‌افزاری را هم فراهم می‌کند و به عبارت دیگر روی قاب خود سیستم عامل اندروید را نصب کرده است.

فرآیند کلی برای آنکه قاب آیفون بتواند امکان نصب اپلیکیشن‌های اندرویدی را فراهم کند در مجموع ۴۵ ساعت طول می‌کشد.

«نیک لی» از این اقدام خود بسیار راضی است. زیرا می‌گوید که در تمام این سال‌ها از نبرد صورت گرفته میان اندروید و آیفون خسته شده است و تمایل دارد از مزایای هر دو آنها به صورت همزمان بهره‌مند شوند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا