پزشکی و سلامت

نوشیدنی‌هایی برای کاهش وزن

به طور میانگین انسان می‌تواند بدون غذا سه هفته زنده بماند اما بدون آب فقط سه روز زنده خواهد ماند. همه ما از اهمیت و مزایای آن مطلع هستیم. نه تنها این ماده به تنظیم دمای بدن کمک می‌کند بلکه برای سم‌زدایی بدن نیز مؤثر است. به علاوه آب مکابولیسم بدن را تقویت کرده و موجب کاهش وزن می‌شود. نوشیدنی‌های بسیاری برای کاهش وزن وجود دارد که ادعا می‌شود چربی شما را آب کرده و وزن شما را به سرعت کاهش می‌دهد. یکی از این نوشیدنی‌ها ترکیب آبلیمو و عسل است. عسل و لیمو هر یک برای سلامت انسان مفید هستند. از بین مزایای عسل می‌توان به تسکیل سرفه و سرماخوردگی و تقویت ایمنی بدن اشاره کرد. تقویت هضم غذا و ایمنی بدن و روشن کننده پوست نیز برخی از مزایای مصرف لیمو است.

گفته می‌شود نوشیدن ترکیب آبلیمو و عسل هر روز صبح با معده خالی می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و در نتیجه وزن شما کم خواهد شد. این نوشیدنی مفید مزایای بیشتری نیز دارد.

مانع یبوست می‌شود: برای درمان یبوست هیچ چیز بهتر آب گرم با لیمو و عسل نیست. متخصصان تغذیه می‌گویند آب به هضم غذا کمک می‌کند و در نتیجه می‌تواند به درمان یبوست نیز کمک کند. به علاوه مدفوع سفت آب را جذب می‌کند و حرکت روده آسان‌تر شده و از یبوست جلوگیری می‌کند.

سرعت کاهش وزن را افزایش می‌دهد: گفته می‌شود نوشیدن آبلیمو و عسل با معده خالی در صبح کاهش وزن را تسریع می‌کند. با این حال پزشکان می‌گویند این موضوع تایید نشده است.

به هضم غذا کمک می‌کند: لیمو باعث می‌شود کبد مقدار بیشتری صفرا تولید کند که به سیستم گوارش کمک می‌کند مواد غذایی پیچیده را تجزیه کرده و از قسمت‌های ضروری آن استفاده کند. از سوی دیگر، عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد که از ابتلا به عفونت ها جلوگیری می‌کند.

می‌تواند عملکرد روده را تقویت کند: عسل و آبلیمو روده را پاکسازی کرده و مواد غذایی هضم نشده، سلول‌های روده و سایر مواد سمی را از بدن خارج می‌کند. خروج مواد سمی به جذب مواد مغذی در معده کمک می‌کند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا