بازی و کنسول

آیا کلش آف کلنز به فروش می رسد!؟

شرکت مستقر در «شین زن» که درآمد سالانه اش بیش از ۱۰۲ میلیارد دلار گزارش شده، در حال مذاکره با کمپانی فنلاندی «سوپرسل» است تا بتواند بازی محبوب را از آن خود کند.

چشم تنسنت به سهام سافت بنک است که سال گذشته از ۵۱ به ۷۳ درصد افزایش پیداکرده است. این در حالی است که کلش در سال ۲۰۱۳ فقط ۷۷۰ میلیون دلار فروخته شد.

این اولین بار نیست که مذاکره برای خرید کلش بین تنسنت و کمپانی فنلاندی انجام می شود چراکه به نوشته وال استریت آنها چندین بار باهم مذاکره کرده و قیمت را تغییر داده اند که امروز صحبت از ۹ میلیارد دلار می شود.

سوپرسل یکی از کمپانی های موفق بازی سازی در اروپا است که در کنار کمپانی کینگ قرارگرفته است.

گفتنی است کینگ مالک بازی معروف Candy Crash این بازی را در سال ۲۰۱۵ به مبلغ ۵٫۹ میلیارد دلار به Activision Blizzared فروخت. البته در اصل این بازی برای فیس بوک در سال ۲۰۱۲ ساخته شده بود.

هدف چینی ها برای خرید کلش او کلنز گرفتن بازار پول سازی از روی گیم محبوب آسیایی ها است که درآمدزایی فوق العاده ای برای مالکین آن داشته است.

ارزش سهام تنسنت در بازار به بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار می رسد و عمده سرمایه گذاری این کمپانی روی اینترنت و محصولات مرتبط است.

۳ بازی از ۵ بازی محبوب چینی ها با داشتن هر کدام بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر از آنِ تنسنت است و بازی King of Glory شماره یک بازی ها در چین نیز متعلق به این کمپانی است. تنسنت همچنین اخیرا با IBM علیه «علی بابا» توافق کرده اند تا بزرگترین عمده فروش آنلاین دنیا را شکست دهند

منبع:bloomberg

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا