ترفند

برطرف کردن مشکل راست کلیک در برخی سایتها

به دلیل این‌که مشکل کلیک راست در وهله اول به نحوه مدیریت جاوا اسکریپت باز می‌گردد، در نتیجه مرورگر اینترنتی که از آن استفاده می‌کنید نقش مهمی در این زمینه بازی می‌کند. در مقطع فعلی کروم و فایرفاکس از بهترین‌های این عرصه به شمار می‌روند؛ در نتیجه نباید مشکل خاصی با این مرورگرها داشته باشید. با گیگ نیوز همراه باشید.

در صورتی که به این وبسایتها برخورد کردید، به دلیل این‌که بیشتر فعالیت‌های جاوا اسکریپتی در سمت کلاینت انجام می‌شوند، در بیشتر موارد شما میتوانید بر رفتار جاوااسکریپت کنترل داشته باشید. اگر در نظر دارید از سد این مشکل بگذرید، به راه‌حلی نیاز دارید که همه یا بخش‌هایی از جاوااسکریپت را برای یک سایت غیر فعال کند. کروم و فایرفاکس به لطف طیف گسترده‌ای از افزونه‌ها و پلاگین‌ها که توانایی سفارشی‌سازی تجربه وب‌گردی را دارند، گزینه خوبی در این زمینه به شمار می‌روند.

 

افزونه Allow Copy (ویژه کروم)

اگر جزء آن گروه از افرادی هستید که در طول روز مطالب زیادی را به اشتراک قرار داده یا کپی می‌کنند و این‌کار را از طریق سایت‌هایی انجام می‌دهند که کلیک راست را غیر فعال کرده‌اند، افزونه فوق گزینه ایده‌آلی برای شما به شمار می‌رود. زمانی که این افزونه را نصب می‌کنید، دکمه کوچکی در نوار ابزار مرورگر شما قرار می‌گیرد. زمانی که به سایتی برخورد کردید که ویژگی محافظت از کپی در آن فعال است، کافی است این دکمه را روشن کرده تا قابلیت کپی کردن در اختیارتان قرار گیرد. زمانی که فرآیندهای کلیک راست خود را به پایان رساندید، دکمه را خاموش کرده و به کار سابق خود ادامه دهید.

 

خاموش کردن کامل جاوا اسکریپت در بخش تنظیمات برای کروم :

ابتدا روی دکمه منو که در سمت راست بالای مرورگر قرار دارد کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید. در انتهای صفحه روی لینک آبی رنگ Show Advanced Settings کلیک کنید. با این‌کار تنظیمات Privacy ظاهر می‌شوند.

روی دکمه Content Settings کلیک کنید.

در بخش JavaScript گزینه‌ای به نام Do not allow any site to run JavaScript وجود دارد. این گزینه را انتخاب کنید.

 

❗️به این نکته توجه داشته باشید که غیر فعال کردن کامل جاوااسکریپت ممکن است پیامدهای ناخواسته دیگری را روی سایت مورد بازدید به وجود آورد. در نتیجه این احتمال وجود دارد که بعضی از بخش‌های یک سایت به درستی کار نکنند. بنابراین بعد از اتمام کار خود دوباره آن را فعال کنید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا