اخبار فناوری

گوگل کروم باتری دستگاه شما را نابود می کند +فیلم

آن گونه که به نظر می رسد، قرار نیست، جنگ میان مایکروسافت و گوگل به این زودی ها پایان یابد و نکته جالب آنکه با عرضه مرورگر جدید Edge از سوی شرکت مایکروسافت، حوزه جدیدی برای رقابت نیز پدید آمده است. این بار مایکروسافت مستقیم گلوله ای را به قلب گوگل کروم شلیک کرده و گفته که این مرورگر بر روی دستگاه های مجهز به ویندوز، منجر به تخلیه فوری باتری می شود.

به گزارش «گیگ نیوز»، مایکروسافت به تازگی یک آزمایش انجام داده که طی آن مرورگرهای محبوب گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و البته مرورگر خود این شرکت یعنی Edge در آن مورد بررسی قرار گرفته اند و نتیجه آزمایش آن است که کاربران گوگل کروم، مجبورند، دستگاه های خود را بیشتر از کاربران Edge شاژ کنند!

مایکروسافت با انتشار ویدئویی در شبکه یوتیوب، این پرسش را مطرح کرده که چه بر سر دستگاه های مختلف که از مرورگرهای متفاوت استفاده می کنند می آید؟ پاسخ تیم مایکروسافت این است که باتری دستگاه هایی که از مرورگر Edge استفاده می کنند، ۷۰ درصد بیشتر از گوگل کروم، ۴۳ درصد بیشتر از فایرفاکس و ۱۷ درصد بیشتر از اپرا دوام می آورد.

گوگل کروم باتری دستگاه شما را نابود می کند

در ویدئوی منتشره، نشان داده می شود که دستگاه های مورد آزمایش ـ که همگی سرفیس بوک مایکروسافت هستند ـ هر کدام از یک مرورگر برای استریم کردن یک ویدئوی مشابه استفاده می کنند که تا زمان خالی شدن باتری ادامه پیدا می کند.

دستگاهی که از مرورگر کروم استفاده می کند، حدود ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه دوام می آورد، فایرفاکس با بیش از ۵ ساعت در جایگاه بعدی است، اپرا با بیش از ۶ ساعت بهتر از فایرفاکس و کروم عمل کرده است و قهرمان این آزمایش مرورگر Edge مایکروسافت است که با ۷ ساعت و ۲۲ دقیقه از هر سه مرورگر دیگر عملکرد بهتری دارد.

مایکروسافت همچنین نشان داده است که مرورگر کروم، اپرا و فایرفاکس هر سه در فرایندهایی نظیر باز کردن وب سایت ها، خواندن مطالب و باز کردن تب های جدید مصرف بیشتری از مرورگر Edge دارند. برای اثبات این مدعا این شرکت اقدام به انتشار داده های دورسنجی از میلیون ها دستگاه مجهز به ویندوز ۱۰ کرده است که نشان می دهد، مرورگر Edge و فایرفاکس هر دو مصرف بهینه تری در انرژی نسبت به گوگل کروم دارند.

گوگل کروم باتری دستگاه شما را نابود می کند
در حالی که هم آزمایش ویدئویی و هم داده های منتشر شده توسط مایکروسافت نشان می دهد که قطعا Edge وضعیت بهتری در مصرف انرژی دارد و به این وسیله، خواهان ترغیب کاربران به استفاده از آن است؛ اما هنوز این مرورگر کاستی های زیادی دارد؛ از جمله افزونه ها که هنوز در این مرورگر قابل استفاده نبوده و قرار است در به روزرسانی سالگرد ویندوز ۱۰ به Edge اضافه شوند.
شما می توانید در ویدئوی زیر، آزمایش صورت گرفته توسط مایکروسافت را ببینید؛

۰۰:۰۰ ۰۰:۴۱

 دانلود

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا