علم و دانش

سرانجام رقابت هوش مصنوعی و انسان چیست؟

هوش مصنوعی در قرن ۲۱ به صورت رکن مهمی از زندگی بشر درآمده است. به زندگی خود بنگرید، در وسایل مختلف هوش مصنوعی استفاده شده است .حال میخواهیم هوش مصنوعی را به رقابت با هوش انسان درآوریم.با گیگ نیوز همراه باشید.

طبق گزارشات رسیده گوگل تصمیم دارد قابلیت و توانایی هوش مصنوعی AlphaGo را در برابر بهترین بازیکن این بازی باستانی قرار دهد.قهرمان این بازی باستانی بخاطر لو رفتن راز و رمز وتکنیک های خود ممکن است تن به این رقابت نزند.کامپیوتر و هوش مصنوعی مدتی است در بازی هایی نظیر شطرنج از انسان پیشی گرفته اند.بازی هایی که توسط انسان ساخته شده است.

چندی پیش خبر شکست دادن لی سدن یکی از بزرگترین استادان بازی گو توسط هوش مصنوعی توجه جهان را به خود جلب کرد.حال قرار است طرف انسان این بازی یک جوان ۱۸ ساله باشد.

AlphaGo-Lee-Sedol-game-4-Aja-Huang-Lee-Sedol

جی که ۱۸ سال دارد و در جدول رتبه بندی گوگل در صدر است تا پایان سال میلادی تصمیم دارد وارد چالش با هوش مصنوعی شود.این بازیکن هم از اشکار شدن راز بازی و ترفند های خود در ابتدا از پذیرفتن این مسابقه سر باز می زد.اما چون جی توانسته لی سدن را شدن شکست دهد برای رقابت با هوش مصنوعی AlphaGo امادگی خود را اعلام کرده است.
این دو بازیکن از نظر مهارتی در یک سطح قرار دارند و شاید این چالش برای AlphaGo چندان مشکل نباشد.حال برای نتیجه نهایی اندکی زمان لازم است.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا