خودرو

باکیفیت ترین عکس خودرویی جهان؛ بنتلی عکس ۵۳ هزار مگاپیکسلی گرفت

بنتلی برای تبلیغ یکی از محصولاتش دست به دامان تکنولوژی عکسبرداری ناسا شد و عکسی با کیفیت ۵۳۰۰۰ مگاپیکسلی گرفت.

با قیمت پایه ای ۳۰۰ هزار دلار Mulsanne را باید لوکس ترین سدان بنتلی محسوب کرد. البته اگر مدل لانگ آن یعنی Mulsanne EWB را سفارش دهید که فاصله محوری بیشتری دارد، قیمت پایه ای تازه از ۳۷۰ هزار دلار برای تان شروع می شود!

این خودروی مجلل که از ۲۰۱۰ دوباره نامش به خانواده بنتلی برگشت در مدل ۲۰۱۶ حدود ۲۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد و به همین دلیل نیز اشتهای آن در سوزاندن بنزین زیاد است تا آنجاکه در شهر ۲۱ لیتر و در جاده حدود ۱۳ لیتر مصرف می کند. همچنین مولسان بصورت استاندارد مجهز به انجین ۶٫۸ لیتری V8 است که می تواند ۵۰۵ اسب بخار (۵۳۰ اسب در مدل مولسان اسپید) را در اختیار راننده اش قرار دهد.

حالا بنتلی برای تبلیغ این محصول مجلل دست به دامان تکنولوژی ناسا شد و باکیفیت ترین عکس خودرویی جهان را گرفت. بنتلی برای این کار، پل معروف گلدن گیت در کالیفرنیا را انتخاب کرد. سپس مولسان را روی آن گذاشت و از فاصله ۷۰۰ متری از آن عکس گرفت.

000

مولسان با اینکه ۵٫۸ متر طول دارد ولی احتمالا از این فاصله قادر به دیدنش نیستید!

اما عکس فوق، یک عکس عادی نیست. این عکس با کمک ۲۷ عکاس و با الهام از تکنولوژی تصویربرداری مریخ نورد ناسا گرفته شده است. بنتلی برای ثبت این تصویر، ده ها عکس را به هم متصل کرده است و می گوید نسخه واقعی این عکس را می توان در کاغذی به ابعاد یک زمین فوتبال چاپ کرد. این عکس که ۴۴۲۵ برابر بزرگتر از عکس اسمارت فون های معمولی است، کیفیت ۵۳۰۰۰ مگاپیکسلی دارد طوریکه اگر آنرا تا بیشترین حد ممکن زوم کنید، لوگوی بنتلی روی پشت سری صندلی ها را از هم فاصله ۷۰۰ متری خواهید دید! نسخه واقعی این عکس را از اینجا ببینید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا