خودرو

پیش‌فروش مدل‌های چهارگانه نیسان از عید فطر

شرکت جهان نوین، که نمایندگی انحصاری نیسان را در ایران گرفته است، همزمان با عید فطر پیش‌فروش چهار مدل مختلف نیسان را شروع می‌کند.

نیسان از آن دسته برندهایی است که ایرانی‌ها خاطره بدی از آنها ندارند! اگر از وانت‌های آبی صرف نظر کنیم و ماجرای عدم موفقیت نسل قشقایی را هم از یاد ببریم، مدل‌های دیگر این برند ژاپنی مثل پاترول، رونیز، پیکاپ و ماکسیما در دوره خودشان ازجمله نام‌های لوکس و پرفروش بازار بودند. نیسان مدت‌ها بود که به‌صورت محدود با پارس خودرو کار می‌کرد و با جدی‌تر شدن تحریم‌ها تقریبا در ایران محو شد!

اکنون نیسان قصد بازگشت به ایران را دارد، ولی ظاهرا نه به قصد تولید در ایران، بلکه برای واردات به ایران. شرکت تازه‌تاسیسی با نام جهان نوین از عرضه برخی محصولات نیسان در ایران خبر داده است. جهان نوین می‌گوید همزمان با عید فطر پیش‌فروش چهار مدل نیسان را در ایران آغاز می‌کند.

نیسان X-Trail اولین نماینده جدید نیسان در ایران خواهد بود. ایکس تریل در نسل اولیه‌اش شاسی‌بلندی جمع و جور بود، اما از نسل دوم به بعد یک مرحله بالاتر رفت و تبدیل به شاسی‌بلند متوسط شد. ایکس تریل از ۲۰۱۳ وارد نسل سومش شد و قاعدتا از همین نسل به ایران می‌آید. ایکس تریل نسل سوم بر پلتفرم مشترک رنو و نیسان یعنی پلتفرم CMF ساخته شده است. این پلتفرم همین حالا روی مدل‌هایی مانند قشقایی (از ۲۰۱۳)، رنو کوئید (از ۲۰۱۵) و رنو مگان نسل چهارم (از ۲۰۱۶) وجود دارد. همچنین احتمال می‌رود از CMF برای نسل دوم نیسان جوک (از ۲۰۱۷) و نسل دوم داچیا داستر (از ۲۰۱۷) نیز استفاده شود.

ایکس تریل دو انجین ۴ سیلندر دارد و خوشبختانه حجم دقیق هردو آنها کمتر از ۲۵۰۰ سی‌سی است . اولین انجین ۲ لیتری ۱۴۷ اسبی است که گشتاور ۲۱۰ نیوتن متری دارد. این انجین در استرالیا روی قشقایی هم وجود دارد. دومین انجین ۲٫۵ لیتری ۱۷۰ اسبی است که حدود ۲۴۴ نیوتن متر گشتاور دارد. بسته به نوع پیشرانه، ایکس تریل با گیربکس‌های ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته CVT تحویل مشتریان می‌شود. از آنجا که در برخی کشورهای همسایه عربی این خودرو با انجین ۲٫۵ لیتری عرضه می‌شود، پس احتمالا با همین انجین به ایران نیز می‌آید که یعنی گیربکس CVT در انتظار مشتریان ایرانی است.

بعد از نیسان ایکس تریل، که احتمالا تا پاییز تحویل مشتریانش می‌شود، سه خودرو دیگر نیسان نیز در صف انتظار ورود به ایران هستند: نسل جدید نیسان قشقایی، نیسان میکرا و نیسان جوک. طبق گفته‌های آقای جمشید حسینی، مدیرعامل جهان نوین، نیسان ایکس تریل با قیمتی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین نیسان قشقایی زیر ۱۴۰ میلیون تومان، نیسان جوک بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان و نیسان میکرا نیز حدود ۸۰ میلیون تومان قیمت دارد. آن طور که مدیرعامل جهان نوین گفته است، این شرکت در آینده محصولات دیگری در رده زیر ۱۰۰ میلیون تومان عرضه خواهد کرد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا