اخبار فناوری

قدم محکم گوگل برای ساخت خودرو پرنده

لری پیج، یکی از بنیان‎‌گذاران کمپانی گوگل، ظاهرا هنوز رؤیای ساخت خودرو پرنده را در سر می‌پروراند. اولین بار در سال ۲۰۱۰ بود که شایعه‌ای بر مبنای همکاری او با یک استارتاپ ساکن دره سیلیکون به نام Zee.Aero منتشر شد؛ اما در حال حاضر با توجه به گزارشی از بلومبرگ، سال گذشته لری پیچ سرمایه‌گذاری‌اش را به استارتاپ دیگری منتقل کرد. با بروزرسانی همراه باشید.

لری پیچ سرمایه‌گذاری ابتدایی‌اش را در حوزه خودرو‌های پرنده، طی همکاری با استارتاپ Zee.Aero انجام داد؛ اما مدتی بعد به دلیل عدم سرعت پیشرفت متعادل این شرکت، بنیان‌گذار گوگل سرمایه‌گذاری‌اش را به استارت رقیب بانام کیتی هاوک واگذار کرد.

فعالیت‌های ابتدایی استارتاپ Zee.Aero کمی رازآلود به نظر می‌رسید؛ اما پس از منتشرشدن اطلاعات بیش‌تری در خصوص نحوه‌ی کار این استارتاپ، ارتباط آن نیز با لری پیچ فاش شد. در ابتدای این همکاری، مواردی جلب‌توجه می‌‌کردند؛ کارخانه Zee.Aero در منطقه Mountain View کالیفرنیا و مجاور دفتر گوگل قرار داشت.

پس‌ازآن، این استارتاپ پتنتی را به ثبت رساند که جزئیات هواپیمای کوچک تمام الکتریکی باقابلیت فرود عمودی را نشان می‌داد. علاوه‌بر‌آن، بنا بر مصاحبه‌ای که بلومبرگ با کارمندان سابق Zee.Aero داشت، مشخص شد که لری پیچ میلیون‌ها دلار در این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرده و همچنین بهترین افراد صنعت هوا و فضا و خودرو را به استخدام در آورده تا موفق شود رؤیای خودرو پرنده خود را به واقعیت بدل کند

منبع : motortrend

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا