پزشکی و سلامت

جراحی لیزر چشم چگونه قدرت بینایی شما را بهبود می‌بخشد؟

اگر مدت طولانی به عینک یا لنزهای خود وابسته بوده اید اما از جستجو برای عینک خود در شب یا در داخل کیف خود خسته شده اید، بهتر است جراحی لیزر چشم انجام دهید. تعداد زیادی از ما از چشم‌های خود مراقبت نمی‌کنیم و به دلیل روش زندگیمان دچار نزدیک‌بینی، دوربینی و یا آستیگمات می‌شویم.

اگرچه لنز و عینک سریعترین راه درمان موقتی چشم‌ها به شمار می‌روند، اما پیشرفت تکنولوژی از وجود درمان دائمی چشم‌ها خبر می‌دهد: جراحی لیزر چشم. درطول دهه‌های اخیر با استفاده از روش‌های درمانی لیزیک و پی آر کی در این زمینه پیشرفت‌های چشمگیری به وجود آمده است.

جراحی لیزر چشم برای افراد با بینایی کم با بهبود بخشیدن بینایی به کیفیت زندگی آنها کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد میلیون ها نفر از مردم از جراحی لیزر چشم سود برده اند. از سال ۱۹۹۱ تاکنون ۳۵۰۰۰۰ نفر از مردم تحت عمل جر احی چشم قرار گرفته اند.

برای اینکه متوجه شوید این جراحی چطور بینایی شما را بهبود می‌بخشد توضیحاتی برای شما فراهم شده است:

انواع جراحی لیزر:

دو نوع اصلی جراحی لیزر وجود دارد: پی آر کی و لیزیک. پی آر کی روش اصلی است که لایه خارجی قرینه را به طور کامل حذف می‌کند. درحالیکه لیزیک درون قرینه برشی ایجاد می‌کند و از این طریق می‌توان به لایه درونی دسترسی پیدا کرد.

در هر دو تکنیک به جای تیغه از لیزر استفاده می‌شود. لیزیک جایگزین پی آر کی هست که لایه مخاطی را نرم می‌کند و بعد تعویض می‌شود. این بهبودها به این معنی است که درحال حاضر با عمل جراحی لیزر چشم، عمل جوش خوردن زودتر انجام می‌شود و روش ایمن‌تری است.

مزایا:

شاید عینک و لنز راه درمانی سریعی برای چشم‌ها باشد اما برای طولانی مدت ایده آل نیستند. این‌ها فعالیت روزمره را محدود می‌کنند و موانعی را بر سر راه زندگی فعال و یا ورزشی فرد قرار می‌دهند.

اگر چه در ابتدا باید برای انجام این عمل مبلغ هنگفتی پرداخت شود، اما فرد تنها یکبار این مبلغ را پرداخت می‌کند و دیگر نیازی ندارد تا آخر عمر برای خرید عینک و لنز‌های مختلف پول خرج کند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا