سیستم عامل

اعلام رسمی نام اندروید N

گوگل بالاخره نام اندروید N را انتخاب کرد، این نسخه از اندروید، نوگات (Nougat) به معنی گز، نام گرفت.

اندروید نوگات در فصل سوم سال جاری میلادی برای عموم دستگاه های اندرویدی منتشر می شود. البته شماره ی این نسخه هنوز بیان نشده است ولی این احتمال وجود دارد که اندروید ۷.۰ نام گیرد.

گوگل مدتی به دنبال انتخاب نام اندروید N است، حتی فراخوانی برای دریافت نظر کاربران منتشر کرده بود تا پیشنهادات خود را برای گوگل I/O ارسال کنند. در تمام طول این مدت شایعات مبنی بر این بود که نام اندروید N ، نوتلا خواهد بود. اما در نهایت گوگل تصمیم گرفت که آن را نوگات، بنامد. در طی سالیان انتشار نسخه های مختلف اندروید، گوگل همیشه نام رسمی آنها را از میان نام دسر های خوشمزه، انتخاب می کرد. به طور مثال نسخه ی اندروید ۱.۵ را کاپ کیک نامید و پس از آن نام های دنات، ایکلیر، جینگربرد، هانیکام، آیس کیریم سندویچ، ژولی بین، کیت کت، لالی پاپ، مارشمالو و امروز نوگات را برای نسخه های بعدی انتخاب کرد.

در ماه مارس، گوگل اولین نسخه ی پیش نمایش توسعه دهنده از اندروید N را منتشر کرد و چندین ویژگی که در نسخه ی نهایی دیده خواهد شد را نشان داد. دلیل انتشار نسخه ی توسعه دهنده این است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که روی نرم افزارهای سازگار با آن نسخه، قبل از اینکه در دسترس عموم قرار گیرد، کار کنند.

منبع: androidheadlines

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا