ترفند

چگونه برنامه های پیش فرض را در اندروید تنظیم کنیم ؟

در اسمارت فون های اندرویدی وقتی چندین اپلیکیشن برای یک کار مشابه (برای مثال مرورگر وب) داشته باشید، سیستم عامل هربار صفحه ای را نمایش داده و از شما می پرسد که می خواهید فایل یا لینک موردنظر را با کدام نرم افزار اجرا کنید. در همین صفحه گزینه ای به نام “always” وجود دارد که با فعال کردن آن، برنامه ای که انتخاب کرده اید به عنوان پیش فرض در خواهد آمد. اما آیا امکان تغییر برنامه های تعیین شده بصورت پیش فرض وجود دارد؟ خوشبختانه سیستم عامل اندروید در بخش تنظیمات خود، امکان این کار را فراهم کرده و در ادامه به شرح کامل آن می پردازیم. با گیگ نیوز  همراه باشید.

در ابتدا نیاز است که وارد بخش تنظیمات دستگاه شوید. بدین منظور می توانید نوار اطلاع رسانی را به سمت پایین کشیده و بر روی علامت چرخ دنده ضربه بزنید.

How to Set Default Apps on Android 2How to Set Default Apps on Android 1

در صفحه ی تنظیمات باید به دنبال بخش برنامه ها که با عبارت Apps یا Manage Apps نمایش داده می شود بگردید. البته در گوشی های سامسونگ این بخش با Applications نام گذاری شده است. در گوشی های ال جی نیز ابتدا باید وارد قسمت General شده و سپس قسمت Apps را انتخاب نمایید.

How to Set Default Apps on Android 3 How to Set Default Apps on Android 4 How to Set Default Apps on Android 5

این قسمت با توجه به برند و نسخه ی اندروید دستگاه شما متفاوت خواهد بود. در اندروید مارشمالو کافیست بر روی علامت چرخ دنده در بالا سمت راست صفحه ضربه زده و سپس گزینه ی “Default Apps” را انتخاب نمایید. در اندروید N این قسمت تغییر کرده و هیچ گزینه ای به این نام وجود ندارد بلکه تمامی کارها در همان صفحه ی اصلی اپلیکیشن ها (Apps) انجام خواهد شد. در دستگاه های گلکسی نیز گزینه ای به نام “Default applications” وجود دارد که شما را به قسمت تنظیم برنامه های پیش فرض هدایت خواهد کرد.

How to Set Default Apps on Android 7 How to Set Default Apps on Android 6

در اسمارت فون های ال جی بر روی دکمه ی منو در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه ضربه زده و سپس گزینه ی “Configure apps” را انتخاب کنید. در گوشی های هواوی نیز کافیست بر روی گزینه ی “Default app settings” در پایین صفحه ضربه بزنید.

How to Set Default Apps on Android 8 How to Set Default Apps on Android 9

خوشبختانه اکثر دستگاه ها در صفحه ی بعدی تقریباً مشترک هستند. در این صفحه موارد مختلفی همچون لانچر، دوربین، موزیک، گالری، پیام رسان، مرورگر و… را مشاهده می کنید که با ضربه زدن روی هرکدام می توانید برنامه ی پیش فرض را با برنامه ی موردنظر خود تغییر دهید.

How to Set Default Apps on Android 10 How to Set Default Apps on Android 11 How to Set Default Apps on Android 12

ترفندها

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا