آموزش

آموزش تصویری حذف لوگو از روی تصاویر در فتوشاپ

گاهی اوقات ممکن است ساعت ها به دنبال یک تصویر در اینترنت بگردیم اما پس از یافتن تصویر مورد نظر خود متوجه شویم که آن تصویر دارای لوگوی تبلیغاتی است و برای ما بلا استفاده است و از ذخیره ی تصویر مورد نظر منصرف شویم.با گیگ نیوز همراه باشید

در صورتی که شما نیز این مورد برایتان پیش آمده نگران نباشید، چراکه با راهکاری که در این آموزش خدمت شما آماده کرده ایم می توانید لوگو و واتر مارک های موجود بر روی عکس ها و تصاویر را حذف نموده و از آن ها استفاده کنید.

در مطلب آموزشی امروز تصمیم داریم نحوه ی حذف لوگو و واتر مارک موجود بر روی تصاویر و عکس ها را با استفاده از فتوشاپ خدمت شما شرح دهیم.

آموزش حذف لوگو و واترمارک از روی تصاویر در فتوشاپ

قدم اول: ابتدا یک تصویر که دارای لوگو باشد را وارد نرم افزار فتوشاپ میکنیم.

how-to-delet-logo-of-picture (1)

قدم دوم: بر روی قسمتی که لوگو آنجا قرار دارد به وسیله ی ابزار zoom tool (کلید میانبر z ) زوم می کنیم.

how-to-delet-logo-of-picture (2)

how-to-delet-logo-of-picture (3)

قدم سوم: سپس از ابزار spot healing brush tools استفاده میکنیم. (توجه داشته باشید برای استفاده از این ابزار باید با کلیک راست بر روی تصویر سایز آن را مناسب با کاری که میخواهیم انجام دهیم تطابق دهیم).

قسمت هایی را که دارای لوگو هست با کلیک کردن بر روی آن محو میکنیم (توجه داشته باشید با این کار از لبه های اطراف لوگو به داخل آن کشیده می شود و به این صورت لوگو محو می شود)

شاید با خودتان بگویید خوب، اینکه فقط باعث محو شدن لوگو شد و هنوز اثرات آن باقی ست. ولی هنوز کار تمام نشده است.

how-to-delet-logo-of-picture (4)

قدم چهارم: حالا ابزار patch tool را انتخاب کرده و دور قسمتی که مایل به حدف آن هستیم یک دایره می کشیم. سپس دایره را با انتخاب کردن و نگه داشتن و کشیدن آن به جایی که بیشترین شباهت را به طرح دارد باعث می شویم دو قسمت با هم ترکیب شده و حالت عادی به خود بگیرد و لوگو به صورت کامل حذف شود.

how-to-delet-logo-of-picture (5)

how-to-delet-logo-of-picture (6)

حال فایل نهایی بدون لوگو را میتوانید مشاهده کنید. البته اگر بیشتر دقت به خرج دهید میتوانید یک فایل خام عالی بدون لوگو داشته باشید که حتی با دقت هم متوجه وجود آن نشوند.

how-to-delet-logo-of-picture (7)

امیدواریم این آموزش تخصصی از برنامه پرطرفدار فتوشاپ برای شما مفید واقع شده باشد.

موفق و پیروز باشید…

ترفندها

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا