گجت

ردیابی همه پهبادها امکان پذیر می باشد؟

پهبادها وسایلی با کنترل از راه دور می باشد که همین ویژگی باعث میشود در کارهای شناسایی و جاسوسی زیاد مورد استفاده قرار گیرند.بدلیل همین استفاده گسترده از پهبادها تحقیقات زیادی جهت روشهای امکان و عدم امکان ردیابی این وسایل صورت میگیرد.با گیگ نیوز همراه باشید.

جدیدا کمپانی Flightradar24 به طور گسترده در حال فعالیت برای پیدا کردن راههای ردیابی بهپادها انجم میدهد.هدف نهایی این شرکت این است که تمامی افراد عادی جامع بتوانند براحتی پهبادهای خود را تحت کنترل بگیرند و ردیابی کنند.

north-korean-drone-activists

در همین راست نیست این کمپانی با شرکت بنام Skysense وارد همکاری شده در دز زمینه تضمین و امنیت پهبادها کار میکند.بدین صورت که بودجه در اختیار شرکت Skysense قرار میگیرد تا سخت افزارهای مورد نیاز جهت ردیابی را طراحی و بسازند. هم اکنون این تکنولوژی در هواپیماهای غیرنظامی کاربرد زیادی دارد.

با استفاده از این نوع تکنولوژی استفاده شده اطلاعاتی همچون  مکان، سرعت و ارتفاع آن به کنترل کننده ارسال می‌شود.گفته میشود تا سال ۲۰۲۰ تمامی هواپیماهای عیزنظامی آمریکا بطور اجباری باید از این تکنولوژی استفاده کنند.

دستگاهی که شرکت Skysense ساخته است BCON نام دارد.و تا به حال کم هزینه ترین و کوچکترین دستگاه ردیابی بشمار میرود.

screen-shot-2016-07-04-at-18-13-55-325x325

هنریک ویلسلیوس بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره Skysense میگوید برای اینکه بهپادها بتوانند در کنار هواپیماهای دیگر پرواز کنند باید به این سیستم مجهز شوند و این سیستم جز زیر ساختهای حمل و نقل هوایی قرار گیرد.

منبع: Digital Trends

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا