موبایل

بررسی عملکرد sony xperia x

امروز برای sony روز جدیدی است،چون کارخانه توجه خودش را از مدل xperia z که برای مدت طولانی اغلب گوشی هایش به گونه ای مجهز شده بودند که سری جدیدی از گوشی های همراه را به وجود آورده بودند،به خانواده xperia x تغییر داد.و در طول سال گذشته ما را با گوشی های z5 یا z5 premium به تعجب واداشت.در سال ۲۰۱۶  یکی از بدون اشتباه ترین مدل از این گوشی ها را در عملکرد xperia x خواهیم داشت. با گیگ نیوز همراه باشید.

Sony-Xperia-X-Performance-Review-TI

شرکت سونی گفته است که این گوشی یه نگرش جدید برای گوشی های مهم خود دارد و این درحالی است که کارخانه بر این سعی است نشان دهد که به چه تازگی میتواند با تجدید نظر درباره ویژگی های تولیداتش آن ها را با تولیدات برند های جدید برابر کند.آیا ما واقعا شاهد تولد دوباره ی گوشی های هوشمند xperia خواهیم بود؟آیا سونی تصمیم درستی درباره جذاب کردن عملکرد  xperia x در سالی که رقابت گوشی ها بسیار بالاست گرفته است؟

001-design
در پایین خواهیم فهمید عملکرد xperia x چگونه است.

در دنیایی که تعداد زیادی از گوشی ها با هم برابری میکنند،سونی میخواهد طراحی گوشی های خودش را از یک حالت کلیشه ای که مخصوص یک کارخانه است دربیاورد.گوشی های به شکل جعبه ای با حاشیه مستقیم و شبیه لوازم خانگی همانن ولوو های دنیای گوشی های هوشمند هستند و با عملکرد  xperia x،سازنده سعی کرده است بدون هیچگونه امتحان موارد تازه و جدید اساس کار خود را حفظ کند.
گوشی xperia z5 اتکای زیادی روی شیشه اش دار،همانند آن xperia x نیز در پشت آن یک صفحه آلومینیومی زیبا و براق دارد.خیلی زیباست،همان طرح کلی گوشی سال گذشته خود را حفظ کرده است در حالیکه روی نمای خارجی آن کار شده است.ظاهرا خوب کار میکند.متاسفانه،خلاف آن طور که به نظر میرسد خوب کار نمیکند و از آنجا که فلز پشتش جلو می آید برای تاچش خطرناک است،و از آنجا که وقتی باندهای گوشی مشغول میشوند و به آسانی صدا را منعکس میکند،ما آرزو میکنیم که xperia x قوی تر باشد.

003-general-use
سونی خیلی به یک گوشی بدون اشتباه و زیبا نزدیک شده است،با یک شیشه منحنی و باند فلزی تا حد زیادی نشکن که لبه ی گوشی را احاطه کرده است.ولی نکات پراکنده ای وجود دارد که همه چیز کاملا عالی نیست.از هدفون جک آن که فقط برای گرفتن انگشت خود کافی است.
شک ما در این است که مونتاژ آن فقط به مقاوم بودن این گوشی دربرابر آب می بالد. سونی به تعدادی از ویژگی ها پاسخ نمیدهد ولی عملکردxperia x در IP68 امتیاز دارد(همانند گوشی samsung galaxy s7)یعنی میتواند عمق زیادی را در آب طی کند با اینکه به دور از میل سونی است ولی گوشی این کار را انجام میدهد بععضی از این مسایل جزءی تر هستند،شاید،ولی بیشتر آنها برایتان خسته کننده هستند.در کل سونی یک گوشی خوب ساخت که حتی از بهترین گوشی خودش شایسته تر بود.
چیز دیگه ای که جای گفتن دارد این است که مدل x ایالات متحده فاقد اثر انگشت است و فقط یک دکمه پاور دارد.
به صورت بین المللی همان پاور اثر انگشت نیز دارد،عینا مانند بهترین های قبلی xperia .این حذف شدن بدلیل زمان به بازار آمدن آن در ایالات متحده است ولی خیلی مضحک است که یک گوشی برتر سال۲۰۱۶ اثر انگشت نداشته باشد.

منبع:phonearena

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا